Персона

Мамка Григорій Миколайович

1974-08-18

Мамка Григорій Миколайович - депутат партії "опозиційна платформа - За життя". Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності

Біографія

Григорій Мамка народився 18 серпня 1974 року у місті Глобине, Полтавська область.

По знаку Зодіаку – Лев.

Школу закінчив у своєму рідному місті.

Вищу освіту Григорій Мамка здобував у Національній академії внутрішніх справ (2000 рік).

З 1992 по 1994 рік проходив службу у Збройних Силах України.

Також закінчив Академію управління МВС України.

Кандидат юридичних наук.

picture

Кар'єра

Після повернення з армії, в 1994 році, Григорій Мамка проходив службу в ППСМ ГУМВС України у м. Києві.

З 2000 до 2001 року працював у слідчому відділі розслідування злочинів у сфері економіки слідчого відділу Харківського РУ ГУМВС України у м. Києві.

Наступний рік працював у слідчому відділенні розслідування злочинів у сфері економіки слідчого відділу Дарницького РУ ГУМВС України у м. Києві.

У період із 2002 по 2003 рік обіймав посаду у слідчому відділі Деснянського РУ ГУМВС України у м. Києві.

З 2003 року по 2006 рік – начальник слідчого відділення 1-го ТВМ Деснянського РУ ГУМВС України у м. Києві.

picture

У 2006 році Мамка став заступником начальника управління – начальником відділу Подільського РУ ГУМВС України у м. Києві.

З 2008 до 2010 року працював начальником управління з розслідування особливо тяжких злочинів у сфері економіки та службової діяльності Головного слідчого управління МВС України.

З травня до червня 2010 року Григорій Мамка був заступником начальника управління – начальником відділу 2-го відділу управління з розслідування особливо тяжких злочинів у сфері економіки та службової діяльності Головного слідчого управління МВС України. Червень 2010 – січень 2011 – заст. начальника 3-го відділу.

У 2011 році отримав посаду заступника начальника управління розслідування тяжких злочинів у сфері господарської діяльності Головного слідчого управління МВС України.

З 2013 по 2014 рік – заст. начальника Слідчого управління ГУМВС України у Київській області.

З 2014 року по 2016 рік – працював на посаді заступника начальника ДСУ МВС України.

Засновник адвокатського об'єднання "Мамка та Партнери".

picture

Політичний шлях

З політикою Григорій Мамка пов'язав своє життя у 2019 році. Тоді він брав участь у позачергових парламентських виборах, був кандидатом від партії "Опозиційна платформа – За життя".

У ВР обійняв посаду заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності.

Через деякий час став заступником голови Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з розслідування можливих фактів порушення законодавства України та зловживання службовим становищем президентом Української асоціації футболу (Федерації футболу України) та головою комітету з бюджету Верховної Ради України восьмого скликання Анатолієм Павелком під час вирішення питання. бюджетної програми «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям у регіонах України» у 2017-2018 роках

Також Григорій Мамка є заступником члена Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській асамблеї ЄС – Східні сусіди (ПА ЄВРОНЕСТ).

picture

Скандали, чутки, компромат

• У 2015 році Григорія Мамку звільнили з посади начальника управління розслідування корупційних злочинів.

Голова одеської ОДА Михайло Саакашвілі на своїй сторінці у Facebook повідомив:

"Керівник національної поліції Хатія Деканоідзе звільнила "важняка" Мамку, за шкодою цей керівник одного з центральних підрозділів був сильнішим за звільнених нею раніше інших сподвижників Авакова: Паскаля і Терещука. Справа в тому, що Мамка був стовпом корупційної системи рекету і втручання Президент Порошенко на нараді глав адміністрації в Одесі публічно доручив Авакову розібратися з беззаконням цього суб'єкта, після того, як я оприлюднив зроблені ним листи, але Мамку ніхто не тільки пальцем не торкнувся, він ще інтенсивніше почав тероризувати бізнес, і ось тепер Хатія викинула його. з нової національної поліції Так влаштовані члени моєї команди: вони самі не приймають і не дозволяють іншим брати участь у корупції.Я впевнений, що перші кроки Деканоідзе – лише початок очищення поліції та вона доведе справу до кінця!.. Поліція взагалі близько не повинна підходити до бізнесу та тим більше брати участь у даху, рейдерстві та інших звичних схемах”.

Григорій Мамка оскаржив у суді своє звільнення з посади, оскільки вважає його незаконним, як і весь процес переатестації поліцейських.

За його словами, рішення про його звільнення голова НП Хатія Деканоїдзе могла ухвалити під тиском публічних заяв Михайла Саакашвілі.

• У 2020 році Центр протидії корупції провів перевірку докторської дисертації депутата Григорія Мамки на тему "Основи кримінального судочинства: наукові та правові основи" та виявив там плагіат.

• ЗМІ повідомляють, що найкращим другом Григорія Мамки є Ігор Кушнір, президент «Київміськбуду», столичний будівельний монополіст.

Доходи та майно

У своїх деклараціях Григорій Мамка вказував, що є власником квартири у Києві. У ній мешкає дочка політика. Зареєстрованим місцем проживання нардепа є гуртожиток у столиці.

У селі Червоне перше Київської області Мамка орендує житловий будинок площею 178,9 кв. Також йому належить земельна ділянка площею 1500 кв. метрів у селі Путрівка Київської області.

У графі транспортних засобів зазначено, що нардепу належить автомобіль

AUDI A8 2014 року випуску, а також він орендує AUDI Q7 та MERCEDES-BENZ E220D.

У декларації за 2020 рік політик зазначив, що його дохід становив понад 2 млн грн. На банківських рахунках нардеп зберігав 500 тисяч гривень, а готівкою 3,3 млн гривень та 48 тисяч доларів.

Сім'я

Розлучений.

Діти – дочка Юлія та син Олег.

Син нардепа у 2020 році закінчив КНУ ім. Шевченка.

Соціальні мережі

Facebook

Цікаві факти

Хобі Григорія Маки - риболовля.

picture

Посилання

1. Вікіпедія;

2. DSnews;

3. Facebook-сторінка Григорія Мамки;

4. Facebook-сторінка Михайла Саакашвілі;

5. ЦПК

6. Обозреватель;

7. Багнет

Новости партнеров


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!