Композитор Євген Хмара: Коли знімали кліп в Альпах, нам довелося підняти рояль на саму вершину гори

Український композитор, піаніст-віртуоз Євген Хмара розповів виданню «Коментарі» про таїнство народження музики і кохання, про найнезвичайніші виступи, небесне тяжіння та багато іншого

Євген Хмара став відомим на всю країну в 2012 році, вийшовши у фінал телешоу "Україна має талант". Потім були Х-Фактор (акомпанував учасникам проекту), виступи на різних майданчиках, у тому числі за кордоном. Між тим, свою першу композицію він написав у 7-річному віці.

На даний момент на рахунку композитора, який народився в сім'ї залізничника і педагога, і не має вищої музичної освіти (музичну школу він закінчив, а з 2005 року по 2010 рр. навчався в Українській академії бізнесу і підприємництва) – 5 музичних альбомів і співпраця з зірками українського та світового шоу-бізнесу.

Євген підкорює не тільки грою, але й позитивом, часто виступає на державному рівні в Європі, Китаї, США, Близькому Сході. Він також організовує благодійні концерти для дітей з обмеженими фізичними та розумовими можливостями (адже "музикотерапія" позитивно діє на здоров'я у всіх сенсах). Крім того, в рамках свого проекту Open Ukraine грає на фортепіано у різних місцях нашої країни, привертаючи увагу людей до мальовничої природи України. А в рамках музичного перформансу Public Piano тішить мелодіями в аеропортах і на вокзалах – за кордоном та в Україні.

У 2016-му Євген одружився на співачці Дарині Ковтун (сценічний псевдонім Odara). У пари є трирічний син Микола і донечка Вірочка, якій йде другий рік.

Розмова у нас вийшла теплою, навіть мелодійною і дзвінкою – як музика Євгена і зірки, до яких він любить спрямовувати погляд.

"Соціум намагається нав'язати думку, що музика – не для хлопців, що це не серйозно"

– Євгене, коли і чому Ви зайнялися музикою?

– Коли ти дитина, навряд чи взагалі багато розумієш... Є речі, від яких ти отримуєш задоволення, які відгукуються в твоїй душі – це головне. Такою з самого дитинства для мене була музика. Мене віддали в музичну школу за моїм бажаннюм. Першим музичним інструментом були барабани. Але оскільки ударної установки вдома не було, тато змайстрував для мене барабани з порожніх банок з-під клею ПВА.

Далі був майже іграшковий інструмент "металофон". На ньому я почав підбирати перші мелодії на слух, граючи чайними ложками. Ну а вже потім мені знадобилося фортепіано, яке на той час купити було дуже складно, так як грошей не було зовсім. Але завдяки якимось позиченим-перепозиченим коштам у мене з'явилося піаніно "Україна", яке донині стоїть у моїх батьків.

– Як зрозуміли, що музика – саме те, чому Ви маєте намір присвятити життя?

– Складно відповісти, коли я зрозумів, що це моє призначення... Душа моя завжди це знала, а мозку доводилося не раз доводити. Адже соціум намагається нав'язати думку, що музика – не для хлопців, що це не серйозно. Але зараз я щаслива людина, яка займається улюбленою справою. Для мене це головне.

Якщо займатися музикою професійно, то, безумовно, необхідно мати базову освіту. Так само як, приміром, не навчившись підтягуватися на турніку або віджиматися від підлоги, ти не станеш видатним спортсменом. Так і в музиці: не навчившись грати гами або етюди, ти не станеш професійним музикантом. Ну а далі – це завжди вибір.

показувати красу своєї країни, яку я дуже люблю.

Нагадаємо, в ексклюзивному інтерв'ю для порталу "Коментарі" співачка ALYOSHA згадала, наскільки складним для неї був період участі в Євробаченні, поділилася секретами гармонійних стосунків у родині та розповіла, які плюси змогла витягти з карантину.