Рубрики
МЕНЮ
Светлана Шкурупий
Останнім часом спостерігається сплеск інтересу до вегетаріанства. Багато людей приймають рішення про відмову від м'ясної їжі. Вегетаріанський спосіб життя оповитий безліччю найрізноманітніших міфів. Спробуємо розібратися з найпоширенішими ілюзіями і помилками.
Міф №1: Вегетаріанська дієта — найздоровіша
Незважаючи на те, що з раціону харчування вегетаріанців виключені жири і холестерин продуктів тваринного походження, в їх дієтах вміст жирів все одно може бути високим через споживання рослинного масла, кремів, сиру, смаженої їжі, молочних продуктів і яєць. Будь раціон вимагає ретельного планування.
Міф №2: У вегетаріанських дієтах недостатня кількість протеїнів
Занадто великий акцент робиться на змісті білків у раціоні харчування. Насправді ж наш організм потребує досить невеликої кількості протеїнів. Послідовникам вегетаріанських дієт лакто (вживають молочні продукти) і лакто-ово (вживають молочні продукти і яйця) легше отримувати протеїни порівняно з послідовниками веган (не вживають ні яєць, ні молочних продуктів). І все одно це не вимагає надзусиль ні для тих, ні для інших.
Поєднання бобових і зернових, хліба і арахісової олії, рису і сочевиці роблять їжу повноцінної із вмістом протеїнів.
Міф №3: Діти не повинні бути вегетаріанцями
Люди будь-якого віку можуть бути вегетаріанцями, залишаючись при цьому здоровими. Але потрібно пам'ятати, що в будь-яких раціонах (і вегетаріанських, і невегетарианських) основне живлення і закуски повинні бути ретельно продумані та сплановані. Організм повинен завжди отримувати повноцінне харчування.
Міф №4: У вегетаріанських дієтах знижений вміст жирів
Ці дієти можуть містити як невелику, так і достатню кількість жирів; все залежить від того, які продукти використовуються. Наприклад, люди, яким здається, що вони споживають мало жирів, можуть почати їсти сир, особливо з високим відсотком жирності. Овочі самі по собі містять мало жирів, але при додаванні маргарину, масла або соусів жирність відразу підвищується.
Міф №5: Для повного задоволення потреби в протеїнах необхідно їсти певні продукти в різних поєднаннях одночасно
Дослідження показали хибність цього твердження. Поєднання різних рослинних продуктів дає впевненість в тому, що організм отримує і амінокислоти, а значить, протеїни в повному обсязі. При цьому вам не потрібно з'їдати все відразу, досить буде, якщо ви з'їсте це протягом дня.
Міф №6: Вегетаріанська дієта нудна і швидко набридає
Набриднути і втомити може будь-яка дієта. Необхідно складати раціон харчування таким чином, щоб кожен день вибір продуктів варіювався. Пошук нових рецептів і різних поєднань продуктів допоможе вам позбутися від почуття одноманітності.
Раніше видання "Коментарі" повідомляло про переваги і небезпеки переходу на вегетаріанство.
Новини партнерів
Новини