Рубрики
МЕНЮ
Светлана Шкурупий
Ще з дитинства всі прекрасно пам'ятають, що суп в раціоні – незамінне перше блюдо, яке допомагає поліпшити травлення, а також кровопостачання організму. Насправді, рідкі страви легко засвоюються і добре насичують, але лікарі впевнені, що користь супу занадто перебільшена.
Суп – це візитна картка національної кухні майже всіх країн світу. Існує безліч рецептів його приготування, які вражають своїм смаком і ароматом. Україна здавна славиться своїм борщем з пампушками, в Грузії популярний суп харчо, а Франція – буйабес.
Якщо в радянський час вчили, що суп повинен бути на столі щодня, то зараз ситуація трохи змінилася. Багато хто обходиться без супу і день, і два, і декілька тижнів. З'явилися навіть противники супу, які не вірять в корисні властивості цієї страви.
Деякі лікарі стверджують, що при тривалій термічній обробці всі вітаміни, мікроелементи та поживні речовини в супі руйнуються, тому він не приносить для організму ніякої користі. Інші ж експерти впевнені, що варка вважається одним з найбільш щадних способів приготування продуктів, де температура не перевищує 100 градусів, а значить всі корисні речовини залишаються в бульйоні.
Крім цього, противники вважають, що в організм разом з супом потрапляє безліч шкідливих речовин, з якими печінка і нирки не встигають справлятися. Це твердження також антинаукове. Якщо бульйон готується з якісних продуктів, то малоймовірно, що в страві з'являться якісь небезпечні речовини, шкідливі для здоров'я.
Раніше видання "Коментарі" повідомляло, як "врятувати" пересолений суп.
Новини партнерів
Новини