Рубрики
МЕНЮ
Светлана Шкурупий
Навколо вина існує величезна кількість міфів, які передаються з вуст в уста не надто обізнаними покупцями. Які хибні правила споживання вина слід забути раз і назавжди?
Червоне вино виготовляють з чорного винограду, біле — з білого
Забарвлення вина залежить не від сорту винограду, а від способу його обробки та виготовлення. Біле вино можна отримати і з чорного винограду, якщо в процесі його виготовлення швидко очистити його від шкірки. Сама по собі виноградна м'якоть не має кольору, а свій відтінок вино отримує завдяки ферментам, які є в шкірці.
Охолоджувати вино льодом — несмак
Подібний вчинок асоціюється з поганим смаком і начебто приналежністю до низького класу. Насправді, опустити декілька кубиків льоду в келих з вином — більш ніж прийнятно. Охолодження цього напою допомагає виявити його тонкі смаки і нюанси. Не кажучи вже про те, що охолоджене вино краще, ніж вино кімнатної температури, покращує настрій в жарку погоду.
Вино має бути кімнатної температури
До речі, про кімнатну температуру. Це поняття досить відносне і залежить від сезонності, типу житла і так далі. Погодьтеся, кімнатна температура взимку в опалювальний сезон може бути значно вища, ніж кімнатна температура влітку, під дією кондиціонера. Тому орієнтуйтеся на факти. Ідеальна температура для подавання червоного вина — 14-18ºС.
Червоне вино — до м'яса, біле до риби
Навіть невігласи у виноробстві знають, що червоне вино подають з м'ясом, тоді як біле ідеально підходить до рибі. Це правило дійсно існує, але воно не універсальне. Наприклад, жирну "м'ясну" рибу, таку як тунець, лосось або рибу-меч набагато краще доповнюють червоні вина — піно-нуар, мерло або санджовезе. І ви здивуєтеся, але до грубого стейку також не обов'язково вибирати виключно червоне вино. Орієнтуйтеся по смаку.
Раніше видання "Коментарі" повідомляли про те, в які міфи про алкоголь не можна вірити.
Новини партнерів
Новини