Coinspot 28.01.2021
BTC/USD
30611.59
ETH/USD
1253.45
LTC/USD
123.02
НБУ 28.01.2021
USD/UAH
28.30
EUR/UAH
34.30
RUB/UAH
0.40
Рубрики
МЕНЮ
Светлана Шкурупий
Багато людей відчувають себе більш дратівливими, нервовими і навіть злими, коли відчувають голод. Дослідники вважають, що така поведінка цілком зрозумілао і відбувається через падіння рівня глюкози в крові.
Лікар-терапевт Георгій Сапего вважає, що "низький цукор" здатний активувати в організмі гормони стресу – кортизол і адреналін. Якщо інсулін заганяє глюкозу із крові в клітини, то кортизол з адреналіном навпаки підвищують її рівень.
У деяких людей підвищений кортизол викликає напади агресії, а адреналін запускає реакцію "бий або біжи". Обидва гормони можуть виводити людей з рівноваги.
Крім того, сам по собі низький рівень глюкози в крові погано впливає на мозок. Деякі внутрішні гальмівні механізми можуть відмовляти, і в голодній людині прокидається звір.
Іншу точку зору щодо цієї проблеми висловила доцент Боденського інституту ожиріння, харчування, тренувань і розладів харчування при Університеті Сіднея Аманда Саліс.
За її словами, агресивність під час голоду є механізмом виживання, який передається людині на генетичному рівні. Наші предки були змушені боротися за їжу і агресивність колись була важливою перевагою. Аманда впевнена, що люди сьогодні несуть в собі ці гени, тому й реагують так на почуття голоду.
Раніше видання "Коментарі" повідомляло про те, що злість допомагає боротися із зайвою вагою.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!
Обговорення
Новини партнерів
Новини