Головна Новини Здоров'я наше тіло Речі, які негативно впливають на роботу мозку
commentss НОВИНИ Всі новини

Речі, які негативно впливають на роботу мозку

Наш мозок потребує більшої частини ресурсів організму

31 березня 2020, 11:50 comments1968
Поділіться публікацією:
Речі, які негативно впливають на роботу мозку

Мозок — один з найважливіших людських органів, який відповідає за роботу всього організму. Тому, щоб він працював добре, потрібно відмовитися від кількох речей.

Одночасне використання декількох гаджетів

Американські вчені звернули увагу на те, що одномоментне користування кількома гаджетами, наприклад, ноутбуком і смартфоном, з часом призводить до того, що знижується щільність і кількість сірої речовини, тобто мозок поступово всихає. Їх висновок зроблено на підставі МРТ, проведеного 75 пацієнтам ― результати показали, що менше сірої речовини виявилося у тих з них, хто часто користувався кількома гаджетами одночасно.

Багатозадачність

Інша аномалія інформаційного світу: людина одночасно сприймає кілька потоків інформації. Як наслідок, жоден з них не засвоюється належним чином, а свідомість звикає до такого режиму роботи. Інформація сприймається поверхово, а зосередитися і займатися чимось одним без частої зміни діяльності стає все важче.

Надлишок інформації

Рік за роком кількість інформації, засвоюваної людиною, збільшується лавиноподібно. Здавалося б, це тренування мозку та підтримання тонусу. Насправді це надлишок, на який мозок відповідає однозначно: опором. Виражається воно тим, що в якийсь момент інформація перестає засвоюватися аж до провалів у пам'яті.

Дефіцит води

Дефіцит води викликає зменшення об'єму мозку, що значно знижує його працездатність і призводить до майже нульової здатності запам'ятовувати інформацію. Рекомендується вживати в середньому 2 літра води на добу.

Надлишок солодкого

Надмірна кількість цукру викликає проблеми із засвоєнням білка і поживних речовин. Результат той же, що і при низькому рівні цукру в крові: поживні речовини в мозок просто не надходять.

Стрес

Сильна психоемоційна напруга веде до розриву зв'язків між нейронами і ускладнює розуміння причинно-наслідкових зв'язків і послідовності подій. З цим пов'язана сильна нервова збудженість і відчуття, що все валиться з рук. Накопичений стрес погіршує пам'ять і знижує інтелектуальний потенціал.

Недосипання

Це знайоме кожному явище стає глобальною проблемою. За даними ВООЗ, за останні 100 років людина стала спати в середньому на 20% менше. Сильне недосипання небезпечне тим, що у фактичному стані неспання різні ділянки мозку переходять у фазу повільного сну. У цей час людина "зависає" в одній точці, стає розосередженою, погіршується дрібна моторика. Регулярне недосипання тягне за собою відмирання клітин мозку.

Раніше видання "Коментарі" повідомляло про те, як повсякденна рутина впливає на мозок.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Новини партнерів


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!