Чому не можна занадто часто чистити зуби
При чищенні зубів сильніше не означає краще
Гігієна порожнини рота - важлива складова здоров'я. І справа не тільки в усмішці, адже саме звідси бактерії починають свою "захоплюючу подорож" по організму, викликаючи різні небезпечні хвороби. Ось чому так важливо ретельно чистити зуби і язик.
Але у всьому, навіть в питанні гігієни, потрібно знати міру. Іноді ми настільки зациклюємося на боротьбі із забрудненнями і небезпечними мікроорганізмами, що чистимо зуби після кожного прийому їжі, використовуючи жорстку зубну щітку і мало не пів тюбика пасти. Думаєте, так можна добитися ідеальної чистоти і білосніжної усмішки? Американські стоматологи в цьому сильно сумніваються, стверджуючи, що такими діями можна повністю зруйнувати зуби.
Свою гучну заяву фахівці підкріплюють фактами і результатами досліджень. Так, кислоти та агресивні сполуки з їжі руйнують дентин (шар, який знаходиться під зубною емаллю). Ми, що досить логічно, намагаємося очистити зуби від цих речовин, але робимо ще гірше, адже щіткою допомагаємо їм проникнути вглиб.
Наслідки такої супергігієни дуже плачевні: руйнування емалі та демінералізації зубів. Щоб мінімізувати негативний ефект, потрібно чистити зуби хоча б через годину після їжі.
Також стоматологи з США порадили не захоплюватися використанням зубної пасти. На їх думку, цей засіб гігієни містить занадто багато небезпечних компонентів і з'єднань. Краще просто прополоскати рот після їжі звичайною водою. Дантисти стверджують, що чистити зуби два рази в день цілком достатньо для підтримки гарної посмішки і гігієни порожнини рота.
Раніше видання "Коментарі" повідомляло, як нічні перекуси впливають на стан зубів.