Дефіцит заліза: чим небезпечний і як запобігти

Від заліза залежить нормальна робота практично всіх органів

Дефіцит заліза є глобальною проблемою. Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), від нестачі заліза страждає майже третина населення світу. Чому цей елемент так важливий і як поповнити його запас?

Залізо є одним з найбільш важливих мінеральних елементів, необхідних для правильного функціонування всього організму. Близько 70% заліза міститься у формі гемоглобіну - білка, відповідального за транспортування кисню між легенями і тканинами. Крім того, залізо є компонентом багатьох ферментів, які впливають на біосинтез простагландинів (гормонів, що регулюють фізіологічні процеси) та метаболізм жирних кислот.

Відомо, що норма цього елемента для людини залежить від її віку, статі та фізичного стану. Так, для жінок важливо отримувати не менше 18 мг заліза на день, а для чоловіків вистачить і 10 мг.

Першими симптомами нестачі заліза в організмі є анемія (недокрів'я), втома, задишка, прискорене серцебиття, головний біль, ламкість нігтів і волосся. Дефіцит цього елемента також послаблює імунну систему організму, роблячи її вразливою до різних інфекцій. При подібних ознаках лікарі радять змінити раціон харчування і додати в нього побільше продуктів, багатих залізом. Так, у щоденне меню слід включити: м'ясо, яловичу печінку, сочевицю, горіхи, шпинат, морепродукти, запечену картоплю, родзинки та інше.

Раніше видання "Коментарі" повідомляло про те, чим небезпечний недолік магнію в організмі.