Головна Новини HI-tech інтернет Коронабізнес: як на пандемії коронавируса заробляють кібершахраї
commentss НОВИНИ Всі новини

Коронабізнес: як на пандемії коронавируса заробляють кібершахраї

Кіберзлочинці заробляють на людській паніці і бажанні знати більше про пандемію коронавірусу.

1 квітня 2020, 10:19 comments3203
Поділіться публікацією:
Коронабізнес: як на пандемії коронавируса заробляють кібершахраї

Поки вчені і лікарі по всьому світу намагаються винайти ліки від коронавірусу, кіберзлодії винаходять нові схеми злочинів і розвивають свій коронабізнес. Як злочинці заробляють на пандемії коронавірусу розповіли фахівці порталу про IT-технології.

У дні пандемії коронавірусу вкрай важливо піклуватися не тільки про особисту гігієну, але і про гігієну свого віртуального простору. Шахраї навчилися активно заробляти на людській паніці і бажанні знати про нову інфекцію більше.

Перші спроби заробити на коронавірусі були ще в середині зими, коли спалах хвороби охопив Китай. Різні сайти тоді пропонували завантажити "антивірусну програму для COVID". При спробі отримання подібної, злочинці отримували доступ до особистих даних користувача.

Зараз подібні схеми вже не працюють, тому кіберзлочинці намагаються нагріти руки на бажанні людей бути в курсі всіх подій навколо пандемії. Наприклад, людина завантажує карту поширення коронавірусу в світі, а разом з нею і різні комп'ютерні віруси і шкідливі програми. В результаті, паролі та особисті дані користувача знову опиняються в руках шахраїв. При цьому вони прикриваються лейблом Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Ще одна робоча схема — фішингові е-мейли від "офіційних" структур з порадами щодо профілактики коронавируса. Користувач переходить за посиланням і виявляється на фішинговому порталі, де його просять ввести особисту інформацію. Деякі без сумніву роблять і це, добровільно віддаючи особисті дані злочинцям. Подібні розсилки здійснюють і в соцмережах.

Щоб захиститися від кібершахрайства під час пандемії необхідно користуватися мережами SSL VPN, щоб безпечно підключатися до робочих ресурсів, всі дані слід шифрувати, а автентифікація повинна бути двохфакторною.

Раніше "Коментарі" розповідали, як правильно дезінфікувати свій смартфон.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Новини партнерів


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!