Дослідники Массачусетського технічного університету представили роботизовану тканину для мозку

Розробка ще перебуває на стадії тестування, але творці впевнені в її великому майбутньому

Лікування головного мозку від різних проблем, пов'язаних із закупоркою кров'яних судин так чи інакше стає досить великим випробуванням – особливо в тому випадку, якщо необхідно якомога швидше нейтралізувати потенційну аневризму або пошкодження мозкових тканин. Тому команда інженерів з робототехніки Массачусетського технічного університету вирішила продемонствувати свій новий винахід, який представляє новий тип гнучкої робототехнічної мікроткани, призначеної для того, щоб проникати у кровоносні судини і артерії аж до мозку і усувати закупорки, причому як в ручному, так і автоматичному режимі.

Варто відразу усточнить, що це лише попередній варіант проекту, який не претендує на високий рівень працездатності. Крім того, розробники зазначили, що можливість використовувати гнучкі полімерні нитки для розблокування закупорок видається дещо проблематичним моментом з технічної точки зору, адже вченим необхідно знайти спосіб заміни металевих ободків на пластикові.

Однак, массачусетська команда розробників вже провела перші дослідження і перевірку своєї розробки на тестовій моделі і представила результати, які виявилися дійсно відмінними. Крім того, розробники вказали на те, що їх робототехнічна розробка також в майбутньому може отримати дійсно неймовірні оновлення та модифікації, які дозволять використовувати її в автоматичному режимі.

Вони також задіяли експериментальний тип гідрогелю, який по своєму ступеню гнучкості та надійності випереджає багато альтернативних варіантів такої речовини, таким чином служачи в якості певної марки якості.

В даний момент фахівці починають підготовку до другого етапу тестування розробки.

Як повідомляло видання "Коментарі", дослідники Гарвардського університету створили роботизовані шорти.