Шотландці створили автономних роботів для ремонту електростанцій

Розроблені шотландськими вченими роботи здатні діяти без втручання оператора

Шотландські вчені розробили повністю автономних роботів, здатних оглядати пошкоджені вітряні електростанції. На відміну від більшості безпілотних літальних апаратів, вони не вимагають участі оператора. Також, завдяки їм, технічні фахівці позбавляються значної частини своєї роботи.

Проект вартістю в кілька мільйонів фунтів показує, як роботи можуть ходити, плавати, літати і навіть думати самостійно. Вони розробляються Orca - офшорною робототехнічною компанією. Вона вважається найбільшим академічним центром у світі і керується університетами Геріот-Ватт і Единбузьким через Центр робототехніки. Консорціум також включає в себе Імперський коледж Лондона, університети Оксфорда і Ліверпуля та більше 30 галузевих партнерів. Разом вони і виробляють роботів.

Доктор Мірко Ковач і його колеги з лабораторії авіаційної робототехніки в Імперському коледжі Лондона створили новий вид літального безпілотника. Повітряні безпілотники вже використовуються у відкритому морі для перевірки важкодоступних споруд. Але цей іде далі: він може самостійно прикріплятися до вертикальних поверхонь і має роботизовану руку.

робот-медсестра Moxi почав працювати в одній з клінік США.