Рубрики
МЕНЮ
Павел Зинченко
Чи знали ви, що найбільша частина вантажу космічних кораблів – це харчові продукти? Щоб розвантажити їх, учені з трьох країн (США, Ізраїль, Росія), за підтримки компанії 3D Bioprinting Solutions намагатимуться створювати продукти безпосередньо в космосі – друкувати м’ясо на 3D-біопринтері.
Місія відправиться на Міжнародну космічну станцію вже у вересні. Космонавти візьмуть з собою матеріал для друку – клітини кролика та корови.
Друковане м’ясо – достатньо дорога їжа. Вартість виготовлення цього продукту складає близько 10 тис. доларів за кілограм. Утім, якщо взяти до уваги, що більша частина вантажу космічних кораблів – це їжа, а доставка на МКС одного кілограма вантажу вартує більш, ніж 40 тис. доларів, то “космічне” друковане м’ясо є досить вигідним варіантом.
У 2018 році на космічній станції вже друковали живі тканини, але то було не м’ясо, а органи – щитовидна залоза миші та людський суглоб. Цей біоматеріал привезли на Землю, але трансплантувати його неможливо, оскільки для збереження органів під час польоту їх законсервували у спеціальній рідині.
Як повідомляло видання "Коментарі", Китайська академія наук розробила "розумну" систему спостереження за океаном.
Новини партнерів
Новини