Рубрики
МЕНЮ
Павел Зинченко
Австралійська антарктична програма працює з NASA над випробуванням робота під льодом Антарктиди. В кінцевому підсумку він може використовуватися в космічній місії для пошуку ознак позаземного життя. NASA готується до вильоту на Юпітер протягом наступного десятиліття, щоб краще зрозуміти планету і дослідити одного з її крижаних місяців, якого прозвали "Європою".
Співробітник NASA з Лабораторії реактивного руху, доктор Кевін Хенд, заявив, що "Європа" є одним з найбільш ймовірних місць, де можна знайти інопланетне життя в нашій сонячній системі.
Робот, який призначається для майбутньої місії на "Європі", являє собою плавучий ровер з двома незалежними колесами для маневрування по нижній частині льоду. Інженер з Лабораторії реактивного руху NASA, доктор Енді Кльош, розповів, що метровий марсохід зможе бродити навкруги, беручи зразки і роблячи фотографії. "Марсохід унікальний тим, що використовує плавучість, щоб прилипати до нижньої частини льоду і переміщатися догори ногами з допомогою коліс. Це допоможе йому піднятися близько до кордону лід-вода для чутливих вимірювань", — пояснив учений. Робот також може залишатися в одному місці протягом тривалого часу без необхідності витрачати енергію.
Завданням на "Європі" буде буріння через крижану кірку товщиною 10-20 кілометрів для того, щоб досягти води і розгорнути марсохід. Ровер вже пройшов випробування в Арктиці і Алясці, але це буде перше антарктичне випробування. Команда з чотирьох чоловік проведе три тижні на австралійській дослідницькій станції Кейсі, тестуючи роботизовані системи під морським льодом.
NASA планує запустити місію Europa Clipper в 2025 році. Очікується, що космічному кораблю буде потрібно кілька років, щоб дістатися до пункту призначення. Опинившись там, він проведе орбітальні вимірювання поверхні "Європи", щоб допомогти визначити місця посадки і зрозуміти глобальну динаміку і склад льоду.
Як повідомляло видання "Коментарі", співробітники NASA створили "розумну" рукавичку для управління дронами в космосі.
Новини партнерів
Новини