Головна Новини HI-tech космос Міністри країн ЄС обговорили розвиток європейської космічної програми
commentss НОВИНИ Всі новини

Міністри країн ЄС обговорили розвиток європейської космічної програми

Європейські міністри обговорили стратегію суперництва з Китаєм і США в космічній галузі

28 листопада 2019, 11:12 comments1386
Поділіться публікацією:
Міністри країн ЄС обговорили розвиток європейської космічної програми

Європейські міністри зустрілися в середу в Іспанії з метою обговорити стратегію конкуренції з Китаєм і США в космічній галузі. Також на порядку денному було суперництво з компанією Space X Ілона Маска.

Міністри 22 держав-членів Європейського космічного агентства (ЄКА) зібралися в Севільї, щоб обговорити питання про виділення на розвиток космічної програми ЄС 14,3 млрд. євро, що приблизно на 4 млрд. євро більше, ніж у попередньому трирічному бюджеті. Європейський союз погодився надати 16 мільярдів євро, і тепер головне питання полягає в тому, на що їх витратити.

"Є бажання зробити більше, мати більш амбітну наукову програму і розвивати нашу інфраструктуру, щоб відповідати нашим амбіціям", — заявив минулого тижня прес-секретар ЄКА Філіп Виллекенс.

В останні роки Європа зарекомендувала себе як великий космічний гравець, з її дуже важкою ракетною установкою Ariane 6, останньою з конвеєра і яка працює з системою GPS Galileo. Але ця позиція зараз "знаходиться під загрозою", вважає аналітичний центр Institut Montaigne в Парижі, оскільки глобальна конкуренція зі Сполученими Штатами і Китаєм посилюється. Ці країни вкладають величезні суми грошей в космічну промисловість, причому як цивільну, так і військову галузі.

"У Європи немає структурних переваг над американцями і китайцями, оскільки вона не має єдиної спільної мети. У Європи та ж проблема, з якою вона завжди стикалася — що виправдовує витрати на космос?", — заявила Ізабель Сурб-Вержер з Національного центру наукових досліджень Франції (CNRS).

Деякі експерти побоюються, що Європа просто недостатньо конкурентноздатна, щоб вийти на ці нові ринки, не кажучи вже про те, щоб утримати те, що у неї вже є. Ракета Ariane 6 викликає особливу стурбованість, оскільки французькі чиновники з державного аудиту нещодавно описали свою економічну модель як таку, що "представляє деякі ризики", враховуючи жорстку конкуренцію з боку Space X, яка в 2017 році взяла на себе глобальну корону запуску супутника Arianespace. Крім того, Ariane 6, перший політ якого запланований на наступний рік, не буде конкурентоспроможною в довгостроковій перспективі, якщо не буде великої кількості запусків, що, в свою чергу, буде залежати від "численних інституціональних замовлень".

Як повідомляло видання "Коментарі", космос визнали оперативним простором для військ НАТО.





Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Новини партнерів


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!