Найбільший у світі телескоп вловив загадкові сигнали з космосу
Китайський телескоп виявив серію космічних спалахів, походження яких залишається невідомим
Нещодавно астрономи виявили нову швидку радіопередачу (FRB). Це таємничі сигнали, які, як вважають, виходять з далекого всесвіту на найбільший і самий чутливий з коли-небудь створених радіотелескопів.
Міжнародна група під керівництвом вчених із Національної астрономічної обсерваторії Академії наук Китаю (НАОК) зробила це відкриття, коли проаналызувала дані з апертурного сферичного радіотелескопа, довжина якого становить п'ятсот метрів. Мова йде про телескоп FAST.
FRB - це найбільш яскраві спалахи, відомі у всесвіті. Вони також називаються "швидкими", тому що ці сплески дуже короткі, всього кілька мілісекунд. Але поки немає ніякого розумного пояснення їх походженню.
Використовуючи свій власний новий метод пошуку, який включає глибоко вивчений штучний інтелект, Чжу Вейвей, астроном з NAOC, виявив новий сплеск під кодовим позначенням FRB 181123 з масивних даних дослідження FAST, в рамках якого в цьому році почали проводиться регулярні операції. За словами вченого, FAST може виявити ще більше таких радеосплесків і проведе подальші спостереження, що дозволить пролити світло на їх походження.
Телескоп FAST розташований у глибокій і округлій карстовій западині в провінції Гуйчжоу на південному заході Китаю. Обладнання було побудоване в 2016 році і введене в регулярну експлуатацію на початку цього року.
Як повідомляло видання "Коментарі", космічний телескоп NASA показав унікальні знімки загибелі комети.