Рубрики
МЕНЮ
Павел Зинченко
Китай здійснив орбітальний 3D-друк з використанням неперервних полімерних композитів, армованих вуглецевим волокном. Вони повернулися в поворотній капсулі китайського пілотованого космічного корабля нового покоління, який був запущений з космодрому Веньчан в південній китайській острівній провінції Хайнань і приземлився на посадковій площадці Дунфен в північній автономній області Внутрішня Монголія.
Це перший в Китаї тест 3D-друку на орбіті, в якому вперше в світі був реалізований космічний 3D-друк безперервних полімерних композитів, армованих вуглецевим волокном. Розроблена науково-дослідним інститутом CAST, система 3D-друку виконала заплановані завдання на орбіті минулого тижня.
Зображення, передані експериментальним космічним кораблем, показали, що два зразки були надруковані успішно і їх можна було чітко розрізнити. Дослідники будуть додатково перевіряти продуктивність повернутого принтера і роздрукованих зразків і нададуть всебічну оцінку.
Вуглецеве волокно широко застосовується в аерокосмічній галузі як легкий і міцний матеріал. Воно має велике значення для поліпшення характеристик композитних матеріалів. Обидва зразки в тесті були надруковані з безперервних вуглецевих волокнистих матеріалів, які закладуть важливу технічну основу для застосування 3D-друку композитних матеріалів в майбутньому.
Як повідомляло видання "Коментарі", Ілон Маск збирається зняти кинобойовик в космосі.
Новини партнерів
Новини