Китай вводить систему розпізнавання облич на станціях метро

Всупереч багатьом перевагам, правозахисники занепокоєні повсюдним впровадженням технології розпізнавання облич

Найбільше технологічне місто Китаю, Шеньчжень, яке є домом для таких компаній, як OnePlus, Huawei і інтернет-гіганта Tencent, недавно дебютував з новою розробкою в сфері технології розпізнавання облич. Тепер люди старше 60 років можуть реєструватися на безкоштовні поїздки в метро, використовуючи своє обличчя в якості квитка.

Ця форма розпізнавання облич також експерементується в інших містах, включаючи Цзінань, Шанхай і Нанкін, повідомляє South China Morning Post.

Дана технологія була розроблена компанією Tencent спільно з оператором метро в Шеньчжені. Люди, старші 60 років, повинні зареєструватися в системі, щоб відкрити ворота. У Китаї клієнти можуть "оплачувати з посмішкою" на KFC з 2017 року, використовуючи програмне забезпечення розпізнавання облич Alipay компанії Alibaba.

Є кілька переваг використання системи розпізнавання облич таким способом. В першу чергу, це може прискорити рух пасажирів через бар'єри, щоб дістатися до платформ. Також буде легше запобігти шахрайству.

Однак використання такого роду технологій є спірним з точки зору втручання в особистий простір. До того ж, цей інструмент дозволяє сканувати зображення особи в громадських місцях, а потім порівнювати з зображеннями в "контрольних списках" поліції, що також турбує правозахисників.

Як повідомляло видання "Коментарі", Китай обмежить використання системи розпізнавання осіб в навчальних закладах.