Рубрики
МЕНЮ
Павел Зинченко
Лікування важко хворих пацієнтів може проходити більш ефективно завдяки датчику, який використовує крихітні голки для контролю за прийомом ліків, повідомляє BBC.
Команда з Імперського коледжу в Лондоні розробила сенсор, який постійно вимірює рівень антибіотиків у пацієнтів. Він здатний показати, як пацієнт відреагував на тип антибіотика, який йому дали.
За словами експертів, методика показала багатообіцяючі результати, але потрібна додаткова робота, щоб зробити її досить надійною для використання в лікарнях.
Доктор Тімоті Роусон, який допомагав розробити датчик, заявив, що у нього є потенціал для отримання результатів набагато швидше, ніж у сучасній практиці.
"Використовуючи просту пляма на шкірі руки або, можливо, в місці зараження, він може повідомити, яка кількість препарату використовується організмом, і надати нам життєво важливу медичну інформацію в режимі реального часу", — розповів він.
Датчик нагадує невеликий пластир з крихітними голками на нижній стороні, який може бути покритий ензимами, налаштованими для реакції на різні ліки. Голки у багато разів тонші людського волосся і досить малі, щоб ковзати між клітинами шкіри. Це дозволяє їм тестувати рідини організму, коли вони течуть між клітинами.
Дослідники стверджують, що інформація, яку збирає пластир, може допомогти пацієнтам отримати потрібну кількість антибіотиків і швидко виявити побічні реакції.
Як повідомляло видання "Коментарі", новітні технології дозволять оперативно виявити сепсис.
Новини партнерів
Новини