Британські вчені створили штучні нервові клітини

Вчені з Університету Бата сподіваються, що штучні нервові клітини прокладуть шлях до лікування таких захворювань, як хвороба Альцгеймера і серцева недостатність

Вчені виготовили штучні нервові клітини. Це може стати початком розробки нових методів відновлення людського організму. Крихітні "мозкові фішки" діють, як справжні. Дослідники сподіваються, що з часом їх можна було б використовувати для лікування таких захворювань, як хвороба Альцгеймера.

Команда з Університету Бата використала комбінацію математики, обчислень та мікросхем, щоб придумати спосіб копіювання у формі схеми того процесу, який нервові клітини (нейрони) здійснюють природним шляхом. Нейрони передають сигнали до головного мозку та решти тіла. Вчені зацікавлені у їх тиражуванні через потенціал, який пропонує лікування таких захворювань, як Альцгеймер, де нейрони вироджуються або гинуть.

Професор Ален Ногарет з фізичного факультету Бата заявив, що новинка їхніх досліджень полягає в перенесенні електричних властивостей клітин мозку на синтетичні схеми, виготовлені з кремнію. "Досі нейрони були як чорні скриньки, але нам вдалося відкрити їх і зазирнути всередину. Наша робота забезпечує надійний метод відтворення електричних властивостей реальних нейронів в дрібних деталях", - сказав він.

вчені в США і Китаї розробили "штучну шкіру".