Держустанови Китаю відмовляться від іноземних технологій
Держустанови Китаю відмовляться від іноземних комп'ютерних технологій та програмного забезпечення в найближчі кілька років
Китайська влада повинна відмовитися від іноземних комп'ютерних технологій або програмного забезпечення протягом трьох років. Як повідомляє Financial Times, в заяві Головного управління Центрального комітету Комуністичної партії для урядових установ і інститутів повідомляється про плани замінити 30 відсотків комп'ютерів вітчизняною продукцією в наступному році. До 2021 року будуть замінені ще 50 відсотків, а потім до 2022 році решта. Таким чином уряд намагається зміцнити внутрішню економіку країни.
Конфіденційна директива, видана кілька місяців тому, отримала назву 3-5-2. Це перша інструкція з чіткими графіками переходу від закордонної на вітчизняну техніку. Згідно з нею, в Китаї буде потрібно замінити багато мільйонів пристроїв. Це потребуватиме значних інвестицій. Згідно Financial Times, директива 3-5-2 є частиною більш широкої кампанії, згідно з якою керуючі критично важливою інфраструктурою урядові установи повинні використовувати "безпечні та контрольовані" технології, як того вимагає Закон про кібербезпеки.
Питання, чи є проект 3-5-2 технологічно здійсненним, викликає великі сумніви. Експерти скептично ставляться до можливості заміни програмного забезпечення на китайські версії, оскільки операційні системи Microsoft або Apple широко використовуються в Китаї і на внутрішньому ринку. На них також працює китайське програмне забезпечення. Крім того, багато китайських комп'ютерів містять чіпи від американських виробників або жорсткі диски з Південної Кореї.
Як повідомляло видання "Коментарі", китайська компанія створила 3D-друковану берегову стіну.