Рубрики
МЕНЮ
Павел Зинченко
Два абсолютно різних погляди на технології та майбутнє виникли під час давоської дискусії між Жень Чженфейєм, генеральним директором китайського технологічного гіганта Huawei, і ізраїльським істориком Ювалом Ноа Харарі.
На думку Харарі епоха конкуруючих інвестицій між США і Китаєм в штучний інтелект повинна хвилювати всіх. "На найдрібнішому рівні це може бути повторенням промислової революції дев'ятнадцятого століття, коли лідери мали можливість домінувати в світі економічно і політично. Я розумію нинішню технологічну гонку як імперську гонку озброєнь... Вам не потрібно відправляти солдатів, якщо у вас є всі дані про країну", — сказав він.
Харарі попередив, що вік цифрового спостереження також загрожує тим, що значить бути людиною і вільним, від геополітичного до особистого виміру. На його думку, в Китаї існує державний нагляд, у США — наглядовий капіталізм, а в гонці озброєнь за технічне панування немає серйозного третього гравця. Також ізраїльський історик вважає, що технологічний прогрес призведе до появи касти непотрібних, які не зможуть реалізуватися в новому технологічному суспільстві.
Трохи більш оптимістичним тоном говорив Жень Чженфей. Всього 20 років тому у нього не було власного будинку, але він заснував компанію Huawei, яка постачає більше телефонів в рік, ніж Apple, і вкладає значні кошти в інновації. "Я вірю, що перед обличчям нових технологій людство зможе використовувати їх, щоб принести собі користь. Більшість людей прагнуть до хорошого життя, а не до нещасного", — сказав він. Китайський підприємець також порівняв сьогоднішні побоювання щодо технологічного прориву з побоюваннями з приводу Першої промислової революції, які з часом були подолані і суспільство продовжило рухатися далі.
Як повідомляло видання "Коментарі", Зеленський порівняв Україну з Google на форумі в Давосі.
Новини партнерів
Новини