Coinspot 02.04.2020

BTC/USD

6339.43

ETH/USD

131.90

LTC/USD

37.87

НБУ 02.04.2020

USD/UAH

28.05

EUR/UAH

30.70

RUB/UAH

0.36

Рубрики

МЕНЮ

Головна Новини IT технології У США коників навчили знаходити вибухівку
НОВИНИ Всі новини

У США коників навчили знаходити вибухівку

Вчені використовували нюхові відчуття коників для знаходження біологічних бомб

18 лютого 2020, 16:39 567
Автор:

• Зинченко Павел

У США коників навчили знаходити вибухівку

Барані Раман і його колеги з Вашингтонського університету в Міссурі використовували нюхові відчуття американського коника, Schistocerca americana, для створення аналізаторів біологічних бомб.

У комах нейрони нюхових рецепторів у їх антенах виявляють хімічні запахи в повітрі. У свою чергу, ці нейрони посилають електричні сигнали в частину мозку комахи, відому як антеннальная частка. Кожна антена коника має приблизно 50 000 таких нейронів. Щоб перевірити здатність виявляти бомби, команда подала на антени коника пари різних вибухових матеріалів, включаючи пари тринітротолуолу (ТНТ) і його попередника 2,4-динитротолуола (ДНТ). В якості контролю використовували невибухові речовини, такі як гаряче повітря і бензальдегід, основний компонент олії гіркого мигдалю.

Ввівши електроди в антенальні частки коників, дослідники виявили, що різні групи нейронів активувалися при впливі вибухових речовин. Вони проаналізували електричні сигнали і змогли відрізнити пари вибухових речовин від невибухонебезпечних, а також один від одного. Команда оснащувала коників крихітними, легкими сенсорними рюкзаками, які були здатні записувати і передавати по бездротовій мережі електричну активність своїх антенних долей практично миттєво на комп'ютер.

Коники продовжували успішно виявляти вибухівку до семи годин після того, як дослідники імплантували електроди, перш ніж вони втомилися і в кінцевому підсумку померли. Процес знерухомив коників, тому дослідники помістили їх на колісну платформу з дистанційним управлінням, щоб перевірити їх здатність виявляти вибухові речовини в різних місцях. Коники змогли визначити, де була найвища концентрація вибухових речовин, коли команда переміщала платформу в різні місця.

Проект фінансувався Управлінням військово-морських досліджень США, і дослідники вважають, що коників можна використовувати в цілях безпеки. Обмеженням дослідження було те, що воно не перевіряло здатність коників виявляти вибухові речовини, коли були присутні кілька запахів одночасно.

Як повідомляло видання "Коментарі", у США створили носимий гаджет, який глушить мікрофони.


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини партнерів

Новини

????????...