Рубрики
МЕНЮ
Павел Зинченко
Смоли для 3D-принтерів можуть бути дорогими, але новий і екологічно безпечний метод повторного використання рослинної олії може стати потенційним способом зробити їх набагато дешевше. Дослідники з Університету Торонто в Скарборо придумали новий метод використання відпрацьованого рослинного масла, який їм вдалося здобути завдяки McDonald's.
Первісна ідея прийшла від професора Андре Сімпсона, директора Центру ЯМР по навколишньому середовищу при університеті. Кілька років тому Сімпсон придбав 3D-принтер, який буде використовуватися в лабораторії для виготовлення нестандартних деталей, які підтримують життя організмів всередині спектрометра ЯМР (ядерного магнітного резонансу).
Комерційна смола, необхідна для високоточного 3D-друку, була досить дорогою, що призвело Сімпсона до обмірковування альтернатив — наприклад, рослинної олії. Вчений повідомив: "Ми виявили, що відпрацьовану олію McDonald's має відмінний потенціал в якості смоли для 3D-друку".
Обробка літра відпрацьованого рослинного масла хімічним способом дозволила отримати близько 420 мілілітрів смоли, а потім цю смолу використовували для 3D-друку пластикового метелика, який був структурно і термічно стабільним (з деталізацією до рівня 100 мікрометрів).
Поряд з дуже доступним рішенням для виготовлення смол, розробка являє собою ще одну хорошу причину для переробки рослинної олії, замість того, щоб просто викидати її і таким чином шкодити довкіллю.
Як повідомляло видання "Коментарі", швейцарці почнуть друкувати шоколад на 3D-принтері.
Новини партнерів
Новини