В Австралії створено перший у світі цифровий скелет
Цифрова модель була створена завдяки археологу, який пожертвував власний скелет для наукових досліджень
В новаторському Університеті Нової Англії (UNE) дослідники створили єдиний повністю онлайновий людський скелет, який просунув традиційну лабораторну науку в цифрову хмару. Фізичний скелет був подарований Роуеном Уеббом, техніком-археологом "UNE", який помер від раку в 2010 році і хотів, щоб його рештки використовувалися для наукових досліджень.
Натхненна його історією, команда дослідників і технічних фахівців UNE присвятила два роки реалізації прагнення Роуена з використанням технологій оцифровки і рендерінга, широко доступних тільки після його смерті. На цьому тижні UNE Anatomy розпочне навчання з онлайн-тривимірними моделями.
Проект оцифрування з використанням тривимірної фотограмметрії був реалізований командою фахівців, готових пройти через адміністративні, юридичні та фінансові питання, а також за підтримки Музею снарядів в Університеті Сіднея, який люб'язно надав доступ до фізичного скелету Роуена. Дослідник Майкл Каррі сфотографував кожну кістку реального скелета для цього проекту.
Новий цифровий ресурс буде вперше використаний в зооархеологічному відділенні UNE в цьому році, але також буде доступний в якості ресурсу для всіх, у кого є підключення до інтернету в будь-якій точці світу.
Як повідомляло видання "Коментарі", величезний екзоскелет потрапив до Книги рекордів Гіннесса