Рубрики
МЕНЮ
Павел Зинченко
Дослідники з Каліфорнійського технологічного університету (КТУ) розробили камеру, яка може робити до 70 трильйонів кадрів в секунду.
Нова камера, розроблена в лабораторії Ліхонга Вана, професора медичної інженерії та електротехніки Брена на кафедрі медичної інженерії, здатна приймати до 70 трильйонів кадрів в секунду. Це достатньо швидко, щоб побачити хвилі світла і флуоресцентний розпад молекул.
Технологія камер, яку Ванг називає стислою надшвидкісною спектральною фотографією (CUSP), в деякому відношенні схожа на попередні швидкі камери, які створив учений, такі як його чутлива до фази стисла надшвидка фотографія або пристрій pCUP, який може приймати один трильйон кадрів в секунду.
CUSP поєднує в собі лазер, який випромінює надзвичайно короткі імпульси лазерного випромінювання, які тривають лише одну квадрилліонну секунди (одну фемтосекунду), з оптикою та камерою спеціального типу. Оптика розбиває окремі фемтосекундні імпульси лазерного світла на серію ще більш коротких імпульсів, причому кожен з цих імпульсів здатний створювати зображення в камері.
Фінансування досліджень було частково надане Національними інститутами охорони здоров'я. Ван також пов'язаний з Інститутом неврології Тяньцяо і Кріссі Чен у Калтеху.
Як повідомляло видання "Коментарі", хакери атакували ряд університетів Великої Британії.
Новини партнерів
Новини