СБУ затримала всесвітньо відомого хакера

Хакер під ніком Sanix вкрав рекордно великий обсяг особистих даних користувачів з США і Європи

Служба безпеки України виявила та затримала в Івано-Франківську хакера, відомого всьому світу під ніком Sanix. Про це йдеться в повідомленні прес-служби СБУ.

На початку минулого року злочинець привернув увагу світових експертів з кібербезпеки, розмістивши на одному з форумів оголошення про продаж бази даних з 773 мільйонами адрес електронної пошти і 21 мільйоном унікальних паролів. У січні 2019 року The Guardian, Forbes і Newsweek писали про нього, канал Italia 1 присвятив йому цілу програму, тому що база даних, яку хакер виставив на продаж, була "найбільшим з коли-небудь вкрадених масивів даних".

Експерти виявили, що база даних об'ємом 87 гігабайт, виставлена хакером на продаж, становить лише невелику частину від загального обсягу даних, які він вкрав. У хакера було як мінімум сім подібних вкрадених баз і зламаних паролів, загальний обсяг яких сягав майже терабайта. Вони включали особисті, в тому числі фінансові, дані жителів Європейського Союзу та Північної Америки.

В СБУ надійшла інформація про те, що хакер під псевдонімом Sanix, ймовірно, українець, житель Івано-Франківської області. Кібер-фахівці СБУ зафіксували продаж ним баз даних з іменами користувачів і паролями для облікових записів електронної пошти, ПІН-кодами для банківських карт, електронними гаманцями кріптовалюти, обліковими записами PayPal, інформацією про зламані комп'ютери для майбутнього використання в бот-мережах і для організації DDoS-атак.

В результаті спецоперації хакер був затриманий. Під час обшуків за місцем його проживання працівники правоохоронних органів вилучили комп'ютерне обладнання з двома терабайтами вкраденої інформації, телефонами з доказами незаконної діяльності та грошовими коштами від незаконних операцій на суму майже 190 000 гривень та більше 3000 доларів США.

Для хакера готується повідомлення про підозру в несанкціонованому втручанні в роботу комп'ютерів і несанкціонованому продажі або розповсюдженні інформації з обмеженим доступом, яка зберігається на комп'ютерах.

Як повідомляло видання "Коментарі", хакери отримали доступ до даних 9 млн клієнтів лоукостера EasyJet.