logo_ukra

Coinspot 15.07.2020

BTC/USD

9210.60

ETH/USD

239.36

LTC/USD

43.34

НБУ 15.07.2020

USD/UAH

27.30

EUR/UAH

31.10

RUB/UAH

0.39

comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини IT технології Японці створили пристрій, що передає смак їжі
commentss НОВИНИ Всі новини

Японці створили пристрій, що передає смак їжі

Спеціальний пристрій допоможе людям сидіти на дієті і при цьому насолоджуватися смаком улюбленої їжі

27 травня 2020, 01:15 comments721
Японці створили пристрій, що передає смак їжі

Дослідники з університету Мейдзі розробили портативний пристрій з "податливим екраном", який, будучи вставленим в рот, може відтворити всі смакові відчуття, пов'язані з їжею.

Це пристрій спирається на електроліти, вставлені в п'ять гелів, що контролюють інтенсивність п'яти основних смаків: кислого, солодкого, гіркого, солі і умамі. Менш відомий термін "умамі", утворений від японського слова "приємний пікантний смак", був доданий у групу основних смаків відносно недавно, в 1990 році.

В процесі використовується електрофорез, міграція мікроскопічних частинок, активованих електричним зарядом. Коли пристрій з п'ятьма трубками торкається язика, суб'єкт сприймає всі п'ять смакових відчуттів. Але коли по-різному вимірюються електричні заряди (при достатньо низькій напрузі, щоб не заподіяти шкоди), деякі смаки можуть посилюватися, тоді як інші відступають.

Вчені порівняли маніпулювання сприйняттям смаку з нашим сприйняттям зображень на відеомоніторах. Наші очі бачать на екрані красиві зображення, але насправді вони представляють собою просто серію безперервно пульсуючих червоних, зелених і синіх пікселів з різними комбінаціями і інтенсивностями.

5ecc06b784512.jpg

Пристрій отримав назву синтезатор Норімакі. Норімакі - це різновид водоростей, в які загортають суші. Фактично, в одному зі своїх експериментів вчені розширили досвід випробуваного, обернувши синтезатор в сушені водорості, коли він посилив солоні і кислі смаки, щоб більш близько імітувати відчуття споживання суші.

Синтезатор, за словами вчених, "дозволив користувачам відчути смак усього, від липких цукерок до суші, без необхідності поміщати шматочок їжі в рот".

Як повідомляло видання "Коментарі", Amazon розгорне мережу власних сонячних електростанцій.


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Новини партнерів

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!