Coinspot 19.02.2020

BTC/USD

9 795,04

ETH/USD

249,41

LTC/USD

70,61

НБУ 19.02.2020

USD/UAH

24,47

EUR/UAH

26,52

RUB/UAH

0,39

Рубрики

МЕНЮ

Головна Новини Дозвілля діти Ляльки, «лізун», олівці: названі найнебезпечніші дитячі іграшки
НОВИНИ Всі новини

Ляльки, «лізун», олівці: названі найнебезпечніші дитячі іграшки

Багато іграшок не перевіряються належним чином

30 грудня 2019, 11:00 738
Автор:

• Светлана Шкурупий

Ляльки, «лізун», олівці: названі найнебезпечніші дитячі іграшки

В магазинах представлений величезний асортимент різних іграшок для дітей, які орієнтовані на будь-який вік, стать, смак, уподобання і цінову політику. Але не всі іграшки безпечні для використання. В європейську систему RAPEX (система оповіщення про небезпечні споживчі товари) потрапили найбільш популярні дитячі іграшки.

В першу чергу, токсичними вважаються ляльки типу "Барбі", так як на ринку представлена велика кількість підробок, які містять шкідливі для здоров'я речовини - фталати. Ці хімічні речовини додають в пластик, щоб він був пластичним і м'яким, але вони негативно впливають на роботу печінки і репродуктивної системи.

Також небезпечними є м'які іграшки, адже більшість з них поганої якості. Перед купівлею такої іграшки варто уважно оглянути її шви, щоб дитина не мала доступу до наповнювача, а також перевірити надійність кріплення дрібних пластикових деталей.

Експерти віднесли до розряду "небезпечні" іграшки-антистреси, в яких рідина може містити надмірну кількість мезофільних аеробних бактерій, стійких до антибіотиків. Для дітей з ослабленим імунітетом вони особливо небезпечні, бо можуть стати причиною багатьох захворювань.

Також токсичними для дітей є популярні лізуни і слайми, у складі яких є тетраборат натрію - неорганічне з'єднання, що викликає роздратування шкіри і дихальних шляхів. Проковтування або вдихання бору може призвести до хімічного опіку внутрішніх органів дитини.

Олівці і крейда, якими часто користуються діти, можуть містити велику концентрацію свинцю. Цей метал та його сполуки вважаються політропними отрутами – тобто негативно діють на різні органи і системи організму. А до складу популярних ароматизованих олівців може входити фенол, пари якого подразнюють дихальні шляхи і викликають хімічний опік.

Раніше видання "Коментарі" повідомляло, що IKEA випустили нову колекцію іграшок.


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини партнерів

Новини

????????...