ТОП-5 фраз, які слід говорити дитині щодня

Ці фрази допоможуть побудувати довірчі відносини з дитиною

Мама і тато - перші та найголовніші вчителі для своїх дітей. Діти – губка, яка вбирає в себе всю інформацію ззовні, в тому числі манеру спілкування і поведінки. Засвоєні з дитинства знання стануть її вектором у дорослому житті. Які ж фрази від батьків дитина повинна чути регулярно?

Я тебе люблю

Поки ваша дитина була зовсім крихітною, ви навіть не замислювалися, скільки десятків і сотень разів в день повторюєте ці слова. Проте з часом ця фраза все рідше і рідше виголошувалася, можливо, ви ловили себе на цій думці. Але "я тебе люблю" важливо для дитини в будь-якому віці. Ці слова надають їй сили і впевненості.

Я пишаюся тобою

Не важливо, яке місце ваша дитина зайняла на змаганнях і як чисто помила посуд або подолавши себе, сходила в перший раз в магазин. Багато речей, які ви щодня робите, насправді для дитини - вперше. І те, що вона їх зробила - привід для гордості.

Спробуй ще раз, все в порядку

Дайте зрозуміти дитині, що невдача - це нормально, а помилки - важлива частини життя, навчання. Це дуже важливо, коли дитина пробує щось нове або не дуже успішнна в навчанні. Негативний досвід - теж досвід і наступного разу у дитини вийде набагато краще. Це слова, які допоможуть подолати труднощі, яких у дійстві багато.

Я тобі довіряю

Якщо ви відчуваєте, що дитина готова до самостійних дій, то починайте вживати цю фразу. Довіра - дуже важливо між батьками і дітьми. Це означає, що в сім'ї не потрібно обманювати або підводити, а за сказану правду (навіть не приємну), ніхто не буде сварити.

Дякую і будь ласка

Складно вимагати від дитини "бути ввічливим", коли ви розмовляєте самі в наказовому тоні і не дякуєте. Дитина прибрала іграшки? Скажіть їй дякуюі. Допомогла донести сумку? Дякую! Будь-яке завдання має бути дано ввічливо з "будь ласка", а після його виконання дитина має чути "дякую". Саме це допоможе дитині відчувати себе значущою і корисною.

Раніше видання "Коментарі" повідомляло, які фрази батьків можуть травмувати психіку дитини.