Рубрики
МЕНЮ
Павел Зинченко
Від того, як чоловік організовує своє харчування, залежить багато чого (зростання і колір волосся, сексуальна активність, персональний запах, фігура), але особливо — здоров’я. Його треба берегти змолоду, так що зав’язуємо з виснажливими дієтами, неконтрольованою обжерливістю і приступаємо до нового етапу нашого життя під прапором правильного харчування!
Шість принципів правильного харчування
1. Частота. Одне з головних правил правильного харчування — необхідно їсти кілька разів в день, бажано, не менше 3-5 разів, але невеликими порціями і в один і той же час.
2. Різноманітність. Харчування має бути різноманітним і не дуже екстравагантним. Не треба ставати маніяком-садомазохістом, які намагаються насильно нагодувати себе якимось шпинатом або цвітною капустою, ненависними з дитинства. Але все-таки зовсім без мук обійтися не вийде. Кількість жирної, смаженої, гострої і кислої їжі доведеться обмежити. Людському організму для нормального функціонування потрібно величезна кількість органічних і мінеральних речовин, і вони обов’язково повинні бути присутніми у вашому раціоні.
3. Поступовість. Відразу відмовитися від звичного режиму харчування складно, тому вмикайте "здорові" продукти в свій раціон поступово. Купіть собі, або подаруйте своїй дівчині (дружині, мамі, бабусі, сусідові — потрібне підкреслити) пароварку. Вона збереже всі корисні речовини, що містяться в продуктах, і при цьому захистить вас від жирів. Також слід скоротити споживання солі і цукру.
4. Енергетичний баланс. Люди — як зайці з тієї відомої реклами батарейок: не дійдуть до фінішу і не доберуться до вечірніх радостей, якщо запаси енергії вичерпаються. Їжа повинна заповнювати наші енергетичні втрати і система харчування повинна це враховувати. Вивчіть таблицю калорійності продуктів, і прикиньте свої енерговитрати за день.
5. Сніданок обов’язковий. Він повинен бути повноцінним і різноманітним, кави та бутербродів з сиром явно недостатньо. Найкращий варіант — повернутися в дитинство до вівсянки або гречці. Що кому до смаку. Якщо з ранку часу немає, та й нікому готувати, можна перекусити бананом, яблуком або йогуртом. Добре з’їсти яйце некруто або омлет і замість кави випити чашку свіжозвареної чаю (краще зеленого і, зрозуміло, без цукру).
6. Харчуйтеся за графіком. На роботу / в інститут можна захопити пшеничний хлібець, батончик з мюслі, суміш сухофруктів з горіхами, яблуко або шматочок сиру. Все це допоможе протриматися до обіду в хорошому настрої. Тим, хто працює в нічну зміну, від прийому їжі відмовлятися не можна, при цьому обов’язково треба з’їсти що-небудь солодке (глюкоза допоможе організму впоратися зі стресовою ситуацією і підживити засинаючу нервову систему).
Найголовніше, дотримуйтесь помірність у всьому. Не варто заганяти себе в нелюдські умови, але і не ставитися до харчування безвідповідально. Краса і здоров’я — у ваших руках, вірніше, у вас на тарілці. А що з ними робити і яким соусом заправляти, вирішувати вам!
Також видання "Коментарі" розкаже, як уникнути наслідків сидячого образу життя.
Новини партнерів
Новини