Головна Новини Дозвілля музика День музики: історія свята та дивовижні факти про мистецтво
commentss НОВИНИ Всі новини

День музики: історія свята та дивовижні факти про мистецтво

Музика одна з найпрекрасніших естетичних цінностей людства

1 жовтня 2019, 14:20 comments4069
Поділіться публікацією:
День музики: історія свята та дивовижні факти про мистецтво

Сьогодні, 1 жовтня, щорічно відзначається Міжнародний день музики. Незважаючи на те, що музиці мільйони років, свято з'явилося порівняно недавно. У 1973 році його заснувала Міжнародна музична рада при ЮНЕСКО, а через два роки пройшли перші симфонічні концерти в його честь.

Основні цілі проведення свята полягають у поширенні музичного мистецтва, знайомстві з творами іноземних композиторів та обміні досвідом.

Ініціатором створення Міжнародного дня музики став радянський композитор Дмитро Шостакович. У 1973 році він звернувся до ООН з відкритим листом, у якому пропонував заснувати це свято.

День музики щорічно відзначають в усьому світі великими концертними програмами. В цей день звучать кращі твори світової культури.

Цікаві факти про музику і музикантів

- Вчені вважають, що після виникнення в Африці музика існує, принаймні, 50 тисяч років. Цей вид мистецтва грав важливу роль в житті давніх єгиптян, греків, китайців. Збереглися настінні рельєфи давніх єгипетських храмів і гробниць, давньогрецькі вази із зображенням музикантів та музичних інструментів.

- Найстарішим музичним інструментом, можливо, є флейта. Цей інструмент був виявлений поряд зі скульптурами, які були зведені 35-40 тисяч років до н. е.

- Найпотужніший розвиток професійна музична культура стала отримувати в середні століття в Європі, коли з'явилися освітні установи, великі музичні колективи.

- Назву нот винайшов італієць Гвідо Д'ареццо. Виявляється, вони не тільки чудово звучать, але і позначають прекрасні слова, які в перекладі означають:

Do – Dominus — Господь

Re –rerum — матерія

Mi – miraculum — диво

Fa – familias planetarium – сім планет сонячної системи

Sol – Solis — Сонце

La – via Lactea – Чумацький шлях

Si – Siderae – Небеса.

CZpn5hTJvKK_XOtORYY5N2zUU.jpg

- Великий психолог і психоаналітик Зігмунд Фрейд ненавидів музику. Він не відвідував ресторани, в яких грав оркестр, і навіть викинув з дому фортепіано своєї сестри.

- У знаменитого німецького композитора і піаніста Людвіга Ван Бетховена була дуже дивна звичка. Перед тим, як сісти за стіл і складати музику він опускав голову в миску з крижаною водою.

- Вчені провели різні дослідження і довели, що почуття ритму мають не тільки люди, але і деякі тварини. Наприклад, папуги какаду дуже люблять танцювати і добре вловлюють музичний ритм. Музична пам'ять і слух також є у слонів. Встановлено, що ці тварини люблять скрипку і басові звуки низьких мідних інструментів.

- Музика століттями використовувалася як відновлюючий і зцілюючий засіб. Вона сприятливо впливає на серце, систему кровообігу, психоемоційний стан. Під час тренувань прослуховування музики може підвищити витривалість на 20 відсотків. Крім того, чим більше людина слухає музику, тим краще стають її розумові здібності та пам'ять.

- На сьогоднішній день у Європі та Америці стають популярними безшумні дискотеки. Людям роздають бездротові навушники, через які вони можуть самостійно регулювати рівень гучності та вибирати канал з музикою, яка найбільше подобається.

Раніше видання "Коментарі" повідомляло про цікаві факти впливу музики на людину.


Читайте Comments.ua в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: Комментарии
comments

Обговорення

comments

Новини партнерів

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!