Готуємося до марафону правильно

Десять порад, які допоможуть вам підготувати себе до випробування марафоном

Чоловіки люблять кидати виклик. В тому числі і самим собі. Одним з кращих спосіб показати свою міць і завзятість - це пробігти марафон.

Але такі речі не робляться без належної підготовки. Тому пропонуємо вашій увазі десять порад, як краще підготувати себе до марафону.

1. Зробіть поступовість збільшення навантаження вашим головним принципом. Навіть якщо вас не турбують м'язові болі, надмірна втома та травми, це не привід збільшувати навантаження семимильними кроками. Безпечний крок збільшення – 10% в тиждень.

2. Якщо ви відчули незвичайне (надмірне) накопичення втоми, поганий сон, підвищену спрагу, сповільнене відновлення між тренуваннями або інші загальні негативні симптоми — не соромтеся зробити собі розвантажувальний тиждень або навіть два. Зменшіть свій тижневий кілометраж на 25-40% і приберіть всі інтенсивні тренування. Це не буде втратою тренувального часу, але допоможе вам готуватися і відновлюватися краще надалі.

3. Перш ніж нарощувати обсяг бігу створіть собі базу у вигляді 3-4 тижнів силової підготовки. Причому необхідно, щоб характер силової підготовки носив не загальний, а специфічний для бігуна характер: велика частка статичних і статико-динамічних вправ, а також біг в гору, по піску або інших ускладнених умовах. Якщо ви займаєтеся без тренера, не пошкодуйте часу на дослідження інтернету на предмет цього виду тренування бігуна.

4. Не нехтуйте повільним бігом (на ЧСС в діапазоні від 120 до 150), він створює так звану аеробну основу, дає можливість повноцінно розвинутися серцевому м'язу і капілярам скелетної мускулатури. Не дарма кажуть, що 2/3 тренування марафонця є підготовкою до основної підготовки.

5. Коли освоїтеся з тренуваннями тривалістю більше 1,5 годин, продумайте харчування на дистанції. Цим ви зменшите ймовірність непередбачених несподіванок під час марафону. Харчування включає як вживання гелів (або батончиків), так і води.

як накачати прес в домашніх умовах.