Рубрики
МЕНЮ
Светлана Шкурупий
Неправильне планування, соцмережі та сумнівна конкуренція забирають час і знижують ефективність вашої праці. Чому це відбувається?
Ви не складаєте план роботи
У вас є список завдань, і ви збираєтеся всі їх виконати, але у вас немає ні найменшого уявлення, коли саме. В результаті досить складно зрозуміти весь обсяг роботи і грамотно розподілити завдання по днях, тижнях, місяцях. Це призводить до того, що ви або не встигаєте до дедлайнів, або надто хоробро стартуєте і втрачаєте сили вже до середини дистанції.
Що робити?
Використовуйте паперовий щоденник або спеціальні програми, щоб розпланувати роботу. Вносіть в них повторювані рутинні завдання на місяці вперед і не забувайте записувати прибуваючі справи.
Ви відволікаєтеся на тайм-кілери
Перевірка соцмереж і читання чатів в месенджерах — той випадок, коли вирішив перепочити 5 хвилин, а в підсумку відволікся на годину. Вони забирають час, нічого не приносячи взамін. А ви в результаті всюди запізнюєтеся.
Що робити?
Якщо ваша робота не пов'язана з соцмережами і мессенджерами, то нічого важливого для вас там не відбувається. Так що виділіть собі обмежену кількість часу, яку ви віддасте їм. Вимкніть всі повідомлення, окрім повідомлень в робочих чатах.
Ви не вмієте відмовляти
У вас репутація чуйної людини, тому до вас постійно приходять з проханнями допомогти, порадити, навчити і разом випити чай. Але ваша згода йде на користь візитерам і в мінус вам, так як краде такий цінний час і збільшує кількість роботи.
Що робити?
Трохи більше егоїзму: оцінюйте ситуацію через призму своєї зайнятості. Якщо у вас є вільний час, чому б не допомогти. Якщо всі навколо у вогні, то віддайте пріоритет власних справах.
Ви практикуєте багатозадачність
Те, що красиво виглядає в резюме, не завжди ефективно на практиці. Перемикання між справами — це теж робота, яка забирає час. У підсумку ви набагато довше вирішуєте завдання, ніж якщо б приступали до них послідовно.
Що робити?
Залиште свої надздібності на випадок крайньої необхідності. У відсутність авралів вирішуйте завдання один за одним. Якщо це має сенс, об'єднуйте їх в близькі за значенням групи.
Ви порівнюєте себе з іншими
Ви намагаєтеся з усіх сил, але колеги справляються зі справами швидше. А ви витрачаєте час на те, щоб переживати, що відстаєте від них.
Що робити?
Це контрпродуктивний підхід. Кожен працює в своєму темпі, тому порівняння з колегами нічого не дасть. Тим більше що більш висока швидкість не означає більшу ефективність.
Раніше видання "Коментарі" повідомляло, як відновити сили після важкого робочого дня.
Новини партнерів
Новини