Краще будь-якого психолога: як біг впливає на наш мозок
Регулярні пробіжки допомагають не тільки зміцнити тіло, але і поліпшити емоційний стан
Біг дуже корисний для здоров'я кожної людини. Він зміцнює м'язи не тільки ніг, але і більшості інших частин тіла. До того ж роль бігу в прокачуванні витривалості важко переоцінити. Але мало хто звертав увагу на той факт, що регулярні пробіжки можуть допомогти не тільки твоєму фізичному стану, але і психологічному здоров'ю.
Зменшує наслідки стресу
Перебуваючи на спокійній пробіжці після стресової ситуації, ти легко можеш знизити рівень кортизолу і швидко повернутися до умиротвореного стану: як фізичного, так і психологічного.
Дає можливість соціального взаємодії
Колективні тренування дають можливість відчути соціальну підтримку та забезпечити себе спілкуванням. Також взаємовідносини з іншими людьми сприяють вивільненню окситоцину і дофаміну.
Сприяє позитивним змінам в мозку
Коли ти бігаєш, то відбувається інтенсивна взаємодія органів і систем людини. Вона стимулює виділення хімічних речовин, званих ендорфіном і серотоніном, які допомагають людині відчувати себе повним сил. До того ж, цей вид фізичної активності сприяє появі нових нейронних зв'язків, зменшенню запальних процесів і в прямому сенсі змінює структуру мозку.
Дає відчуття виконаного обов'язку
Марафони, напівмарафони та різні змагання стимулюють поліпшення в психологічному стані за рахунок позитивних емоцій, які відчуваєш по досягненню мети. Також біг дає реальну дозу енергії і хороше самопочуття.
Знімає напругу з м'язів і кісток
Біг допомагає прибрати м'язову напругу і додає відчуття розслабленості. Ранкова або денна пробіжка сприяють кращому сну. Це допоможе відчувати себе краще і ефективніше контролювати свій настрій.
Біг - це запорука здорової психіки. Також видання "Коментарі" розповість, яким видом бігу слід зайнятися, щоб відчути себе здоровим у фізичному плані.