Головна Новини Чоловік полювання та рибальство Гостримо мисливський ніж правильно: кілька корисних порад
commentss НОВИНИ Всі новини

Гостримо мисливський ніж правильно: кілька корисних порад

Рано чи пізно затупляются навіть найкращі ножі

9 вересня 2019, 14:41 comments7644
Поділіться публікацією:
Гостримо мисливський ніж правильно: кілька корисних порад

Яким би якісним і гострим не був ніж, рано або пізно порушується питання про його заточування. Новачкові не зайвим буде знати, що перевіряти інструменти і зброю потрібно в обов'язковому порядку перед кожним походом. У більшості випадків, заточення ножа в польових умовах закінчується відчутними ушкодженнями леза, реабілітувати яке безсилий навіть досвідчений майстер.

Взагалі, до самостійного заточування дорогих ножів потрібно поставитися з максимальною уважністю і обережністю. Перед тим, як заточити мисливський ніж в домашніх умовах, рекомендується не тільки ознайомитися з основними правилами заточування, але і спробувати відпрацювати навички на недорогому інструменті, наприклад кухонному ножі. На щастя, детальна інформація про те, як точити мисливський ніж різними способами, знаходиться у вільному доступі.

Практичний алгоритм: як заточити мисливський ніж в домашніх умовах

mKGMZTb_YUQKp0QeHUDd84ZW9.jpg

За 15-20 хвилин до початку роботи змочіть брусок водою, машинним або рослинним маслом — це нехитра дія значно продовжить термін експлуатації точильного каменя. Перед початком заточування надійно закріпіть точильний брусок на рівній поверхні.

Найважливіший момент якісного заточування — це вірно вибраний кут, під яким Ви будете тримати ножа. Відхилятися від обраного ракурсу в процесі не можна, оскільки лезо буде безнадійно зіпсовано. Постарайтеся точно визначити кут первісного заводського заточування і не намагайтеся його змінити. Усередненим значенням для заточування мисливських ножів вважається міра 20-35 градусів. Ножі з меншим кутом заточування можуть застосовуватися тільки для виконання самих легких дій. Врахуйте, що зменшення кута зробить лезо більш гострим, а збільшення — допоможе зберегти гостроту на більш тривалий період часу.

Скористайтеся спеціальними пристосуваннями для фіксації ножа, якщо ви не впевнені, що вам вдасться витримати правильний кут заточування.

Стежте, щоб Ваші рухи весь час були спрямовані перпендикулярно ріжучій кромці.

Не застосовуйте зайву силу: дійте впевнено, але плавно. Піднімайте рукоять ножа, щоб заточити вигини леза.

Точите лезо, поки не відчуєте, що утворилася свіжа блискуча смуга з боку ріжучої кромки. Після цього переверніть ніж, щоб заточити другу сторону леза. Стежте, щоб заточка була виконана симетрично. Також можна заточувати обидві сторони паралельно: для цього виконуйте рух "хрест-навхрест". Постарайтеся обійтися без зайвого фанатизму. Мисливський ніж — це практичний інструмент для виживання, і робити його гострим як бритва зовсім не обов'язково.

Виконайте доведення: повторіть перераховані вище дії на бруску з більш тонким зерном для шліфування ріжучої частини ножа.

Правку клинка до ідеального стану можна також виконати на спеціальному ремені або шматку шкіри. Досвідчені мисливці в польових умовах використовують для цієї мети піхви.

Перевірити якість заточування можна на дотик, ефектно розрізаючи аркуш паперу різким рухом, нарізаючи м'які овочі або фрукти.

Щоб забезпечити власному арсеналу ідеальний стан, слід озброїтися запасом терпіння: напрацювання навичок як гострити мисливський ніж і тверда рука прийдуть з часом.

Також видання "Коментарі" розповість про п'ять кращих американських і англійських рушниць для полювання.


 



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Новини партнерів


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!