Рубрики
МЕНЮ
Павел Зинченко
Шанувальники хорошої риболовлі знають, що важливо вибрати не тільки якісні вудки і снасті, але і правильний ніж. Однак порадити єдину модель ідеального ножа для риболовлі не можна, оскільки вони значно відрізняються за призначенням. Тому перед покупкою слід визначитися з майбутньою сферою застосування виробу.
Види ножів для риболовлі
Для оброблення і нарізки риби призначений філейний ніж. Він має довгастий, досить вузьке лезо. Форма ножа може бути трохи зігнутою. Також на лезі можлива область з серрейторной заточуванням. Подібний ніж використовують для зручного зняття м'яса з кісток і акуратної нарізки. Однак для рубки твердих кісток він абсолютно не підходить. Філейний ніж є найпопулярнішим помічником для рибалок.
Якщо вам необхідний ніж для стругання, але в той же час, і для розбирання риби, вам підійде обробний рибальський ніж. Через свою будову він більше пристосований для оброблення рибної туші поперек і рубки кісток. Даний ніж по формі нагадує японські ножі дэба завдяки широкому клинку. Подібні ножі мають товстий обух і короткі за розміром.
Якщо ви хочете придбати універсальний ніж, вибирайте модель, найбільш наближену до класичної формі. Це передбачає пряме лезо середньої ширини і довжини, а також трохи вигнуте руків'я. Таким ножем не дуже зручно знімати філе з кісток, але зате він добре рубає товсті кістки.
Також існують складні рибальські ножі. Їх зручно брати з собою на будь-яку рибалку, вони не займають багато місця і, в принципі, підходять для всіх вищеописаних завдань. Але складні ножі швидше стають непридатними, і для догляду за ними потрібно більше зусиль, оскільки після кожного використання їх потрібно ретельно промити і очистити, а це, через їх конструкції, досить непросто.
Матеріал леза і рукояті ножа для риболовлі
Найбільш популярними є сталеві нержавіючі ножі, оскільки його використовують в дуже вологому середовищі, і звичайна сталь досить швидко зазнає корозії. Саме через схильність до корозії не рекомендується високовуглецева сталь. Краще всього придюати клинок з загартуванням сталі в 56-58. Також слід пам'ятати про те, що ніж повинен легко заточуватися в польових умовах. Наприклад, на камені, тобто не вимагати спеціальних пристосувань для заточування.
Що стосується руків'я, особливо не рекомендується пластикове, оскільки воно може луснути через навантаження. Вважається, що дерев'яні руків'я є найбільш якісними і надійними. І це звичайно так, але не слід забувати, що у вологому середовищі деревина може деформуватися, а значить, ніж не можна буде використовувати. Хорошим вибором також буде прогумоване руків'я, яке ідеальне для використання в місцях з підвищеним рівнем вологи.
Також видання "Коментарі" розповість, як правильно підготуватися до зимової риболовлі.
Новини партнерів
Новини