Головна Новини Бізнес бюджет Стало відомо, як великий бізнес може скоротити бюджетний дефіцит
commentss НОВИНИ Всі новини

Стало відомо, як великий бізнес може скоротити бюджетний дефіцит

Судячи з законопроекту Держбюджету на 2020 рік, влада залишає без уваги великий бізнес, який міг би стати реальним джерелом прибутку для держави

7 листопада 2019, 13:10 comments1940
Поділіться публікацією:
Стало відомо, як великий бізнес може скоротити бюджетний дефіцит

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук прокоментував підготовлений до другого читання проект закону Держбюджету на 2020 рік і наголосив, що в ньому закладено скорочення бюджетного дефіциту. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

"Вчора уряд ухвалив проект бюджету-2020 до другого читання... Вперше без підвищення податків і скороченням дефіциту, щоб зменшувати борги, які всі повинні віддавати", — зазначив глава уряду.

При цьому, судячи з бюджетного законопроекту, влада планує залишити без уваги великий бізнес і олігархію, які могли б стати дієвим джерелом прибутку для держави. Поки що лише на папері залишаються законопроекти, мета яких полягала у закритті дирок в бюджеті за рахунок великого бізнесу.

Приміром, у цих проектах було закладене підвищення ставки на користування державними надрами. Так, рента на видобуток залізної руди в Україні на сьогоднішній день одна з найнижчих у світі, при широких можливостях вітчизняної металургійної галузі. Прибуток у даній сфері обчислюється мільярдами, але український бюджет отримує від цих коштів лише малу частина у вигляді податків. Звідси бачаться логічними спроби великого бізнесу дискредитувати законопроект, що передбачає збільшення оподаткування у сфері видобутку залізної руди.

Ігнорує уряд в Бюджеті-2020 і варіант з підвищенням акцизу на сигарети, які в Україні залишаються одними з найдешевших в Європі. Законопроект передбачає збільшення ставки акцизного податку на тютюнові вироби в 2,5 рази, але при такому розкладі вартість пачки сигарет в середньому зросте до 100 грн – тобто трохи менше чотирьох доларів. Для порівняння – в США пачка сигарет досягає в ціні 7 дол. і вище, а в деяких країнах Європи ця ціна вже перевищує позначку в 10 євро.

При цьому слід враховувати, що в Україні базуються найбільші з виробників тютюнових виробів, які отримують серйозну вигоду від виробництва сигарет в нашій країні та їх продажу на Заході Європи. З цього стає зрозумілим, чому одна з компаній-виробників сигарети виступила категорично проти збільшення акцизного податку та погрожує згорнути своє виробництво.

Компетенція акцизного податку не поширюється на деякі тютюнові вироби, які не є класичними сигаретами. Популярні системи підігрівання тютюну і системи на сольовому нікотині, на які зараз перейшов величезний відсоток курців, не всі обкладаються акцизним податком. При тому, що це — теж нікотин. І лише інший принцип його споживання, звільняє виробника від своїх податкових зобов'язань. Навіть якщо допустити, що лише 20% курців сигарет перейдуть на інші способи споживання нікотину, які не обкладаються акцизом, ми відповідно отримаємо 20% зниження податкових надходжень.





Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/
comments

Обговорення

comments

Новини партнерів


Новини

?>
Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!