Німеччина: кінець золотого десятиліття
Економіка держави скоротилася на 0,1% кв у другому кварталі. Дискусія про податково-бюджетного стимулювання набирає обертів
Офіційно: у другому кварталі поточного року
економіка Німеччини скоротилася на 0,1% порівняно з попереднім кварталом, з
0,4% .
За підсумками року економіка все ж зросла на 0,4%, з урахуванням календарних і сезонних коливань. Компоненти ВВП будуть опубліковані тільки в кінці місяця, але наявні щомісячні дані прес-релізі Статистичного агентства вказують на те, що приватне і державне споживання підвищили зростання, а ось торгова та будівельна сфера навпаки скоротили.
Сьогоднішній звіт по ВВП виразно відзначає кінець золотого десятиліття для економіки Німеччини. Після закінчення рецесії 2008/09 рр. економіка зростала в середньому на 0,5% кв кожен квартал. Фактично вона зросла у 35 разів з останніх 40. Тим не менш, тим не менш, це все одно тривожна тенденція. З 3 кварталу 2018 року економіка де-факто перебувала в стані стагнації, при цьому квартальний ріст ВВП становив в середньому нуль відсотків.
Торгові конфлікти, глобальна невпевненість і нестабільна автомобільна промисловість, нарешті, поставили німецьку економіку буквальному сенсі на коліна.
Зокрема, зростаюча невизначеність, а не прямі наслідки торговельних конфліктів, негативно вплинули на настрої і, отже, на економічну активність.
Нагадаємо, рік тому найбільшою проблемою для економіки Німеччини були обмеження з боку пропозицій від США. Минулим влітку вся економіка була близька до провалу. Тепер відсутність попиту на товари Німеччині стало нагальною проблемою для країни. Гірше того, цей перехід стався без очікуваного збільшення інвестицій. Хоча уповільнення розвитку галузі не є чимось новим, недавні події показують, що стійкість внутрішньої економіки руйнується. Попередження про прибуток, перші звільнення, збільшення короткострокових схем роботи,
Давайте з'ясуємо: той факт, що економіка Німеччини в даний час перебуває в стані стагнації, - не саме приємне повідомлення після тривалого періоду сильного зростання. Найбільше занепокоєння викликає ослаблення внутрішньої економіки.
Заглядаючи в майбутнє, німецька економіка значною мірою залежить від зовнішніх подій і дій уряду. Очевидно, що будь-яке полегшення в поточних торговельних конфліктах піде на користь економіці Німеччини. Компанії можуть використовувати надзвичайно вигідні умови фінансування та інвестувати.
Тиск на уряд Німеччини, буде посилюватися. Однак будь-яка реакція фіскальної політики буде більш складною, ніж у 2008/09 році, коли типовий кейнсіанський пакет поклав початок економіці. В той час державні заходи, такі як банківська допомогу, утилізація та короткострокова робота, були успішними, тому що економіка була в основному стійкою. Тому Німеччини необхідний пакет двосторонніх стимулів: короткострокові стимули і збільшення довгострокового потенціалу зростання. Ключові слова добре відомі: оцифровка, захист клімату, енергетичний перехід, інфраструктура і освіта.
Державні процентні платежі впали з 2,7% ВВП в 2008 році до близько 0,8% ВВП порівняно з нинішнім. Уряд має дефіцит бюджету в розмірі близько 1 ½ % ВВП, а відношення боргу до ВВП все одно стабілізується на рівні 60%. Таке порушення дефіциту замість надлишків, в даний час всі ще надто проблематично. Але фіскальне послаблення виглядає більш імовірним.
Сьогоднішні дані по ВВП знаменують собою кінець золотого десятиліття для економіки Німеччини. Це було десятиліття сильного зростання на тлі попередніх структурних реформ, фіскальних стимулів, глобалізації на піку і стероїдів, наданих ЄЦБ у вигляді низьких процентних ставок і відносно слабкого курсу євро. Це десятиліття, у якому сильний зростання Німеччини, який виглядав таким легким, підходить до кінця.
"Коментарі" повідомляли, що Німеччина оголосила прийом заявок для фінансування українців
Ще "Коментарі" говорили і про те, як Україна і Німеччина об'єдналися в боротьбі проти ИГИЛа