Рубрики
МЕНЮ
Анастасия Лысенко
В Україні за перші шість місяців 2019 року, кількість підроблених банкнот (гривень) зменшилася на чверть. Більшість вилучених підроблених банкнот (93%) виготовлено з допомогою струменевих принтерів, передає прес-служба Національного банку України (НБУ) в соцмережі Facebook.
Як зазначається, 6% підробок — виготовлені лазерними принтерами, а також за допомогою кольорових копіювальних апаратів, 1% — поліграфічним способом.
"Тому уважне ставлення до підозрілих банкнот дає можливість одразу відрізнити підробку від справжньої банкноти, оскільки зображення на більшості підробок сформовано кольоровими точками. Головне, що слід пам'ятати, у разі сумнівів у справжності банкнот, потрібно не поспішаючи перевірити кілька захисних елементів", — йдеться в повідомленні.
В цьому місяці вже було зафіксовано збільшення вилучення з обігу підроблених банкнот номіналом 500 гривень зразка 2006 року. Ці підробки були виготовлені струменевим друком з імітацією ультрафіолетового захисту. Так, було вилучено близько 60 банкнот. Людям у руки вони потрапляли в касах автозаправних станцій у різних регіонах країни — Києві, Київській, Закарпатській, Волинській та Житомирській областей.
"Національний банк закликає громадян, а також касових працівників банків і торгових працівників установ, які працюють з готівкою, не забувати про основні елементи захисту банкнот гривні і способи перевірки їх дійсності", — зазначили в прес-службі.
Як писало видання "Коментарі", вихід нерезидентів із ОВДП не може бути дуже швидким.
Новини партнерів
Новини