У НБУ пояснили, що буде з інфляцією після завершення транзитного контракту
Сологуб дав прогноз щодо темпів інфляції і ризиків, які провокує закінчення транзитної угоди
Закінчення десятирічної газової угоди між Україною і РФ негативно вплине на українську інфляцію, але не підірве економічну стабільність. Про це розповів заступник голови Національного банку України (НБУ) Дмитро Сологуб.
Завдяки транзиту газу Україна отримує близько 3 млрд доларів на рік. І поки що незрозуміло, коли і яким буде новий газовий контракт. Однак у НБУ запевнили, що ймовірні ризики знайдеться чим компенсувати.
"У цьому році ми транспортували 90 млрд кубометрів, у наступному році наша експертна оцінка – 50, у 2021-му – 30. Будуть втрати для нашого платіжного балансу, тому що це були надходження від експорту послуг. Адже коли ми транзитуємо газ, ми, скажімо так, експортуємо послугу, і нам платять валютою. Ефект зменшення в наступному році вплине на наш платіжний баланс, однак, з іншого боку, дуже зростає врожайність зернових, що покращує експорт, ми бачимо приблизно резидентів на український фінансовий ринок. Зменшення транзиту газу, як один з факторів, впливає негативно, але я не можу сказати, що повністю підриває нашу економічну стабільність", - розповів Дмитро Сологуб.
За його словами, в наступному році інфляція досягне 5%, наблизившись до мети Нацбанку.
"Для зниження інфляції ми управляємо процентною ставкою – ми тримали її на достатньо високому рівні, зараз будемо знижувати. Будемо робити так, щоб це не вплинуло негативно на наступні темпи інфляції в 2020-2021 роках", - сказав Сологуб.
Раніше портал "Коментарі" розповів, що в Нацбанку дали новий прогноз про рівень інфляції до кінця нинішнього року.