Рубрики
МЕНЮ
Екатерина Белоброва
За останні чотири роки співвідношення середніх зарплат в Польщі, яка є основним напрямком трудової еміграції, і в Україні зменшилася з 4,5 до 2,7 разів. Про це передає агентство "Інтерфакс-Україна", посилаючись на прес-службу НБУ.
Відповідно до останнього звіту Нацбанку про фінансову стабільність, розрив скоротився завдяки високим темпам зростання зарплати по Україні, а також поточним зміцненню гривні.
У зв'язку з цим з середини 2018 року сповільнилися темпи трудової еміграції з України та приросту заробітної плати, отриманої з-за кордону. За даними НБУ, у першому півріччі 2019 українці за кордоном отримували 19,1% від всіх зарплат.
"Тому надалі визначальним фактором зміни доходів населення, зростання заробітної плати, одержаної в Україні. Очікується, що в середньостроковій перспективі реальні темпи її зростання складуть 4-6%", — зазначено у звіті.
Нагадаємо, раніше портал "Коментарі" повідомляв, що у Мінфіні пояснили, чому посилення курсу національної валюти ніяк не відбилося на формуванні цін.
"За рік курс долара збільшився на 12% (листопад 2019 до листопада 2018). За той же час середня номінальна зарплата зросла на 16%. Перший фактор тисне на зменшення цін імпортних товарів (зменшення вартості пропозиції). Другий тисне на збільшення цін (посилення попиту)... Фактично обидва чинники збалансувалися", — написав министр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.
Новини партнерів
Новини