Рубрики
МЕНЮ
Мария Чиренко
Причиною спаду промислового виробництва в Україні в 2019 році є не зміцнення курсу гривні, а зниження цін на світових ринках металургії. Про це заявив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.
"Ситуація в українській металургійній промисловості дійсно складна (спад промислового виробництва на рівні 2,5% за 11 місяців року та 14,2% у листопаді 2019 року до відповідного місяця попереднього року).. Основна причина цього – зниження світового попиту та цін через торговельні війни", — написав міністр у своєму Facebook.
Милованов, посилаючись на дані Державної фіскальної служби, зазначив, що в січні-листопаді 2019 року втрати експортерів чорних металів від зниження цін на сталь і сталеві напівфабрикати становили близько 900 млн дол.
"За розрахунками НБУ, металургійна галузь втратила в 2019 році від зниження світових цін 23,4 млрд грн, а від зміцнення курсу гривні 4,4 млрд грн. У відносному вимірі, втрати від зміцнення курсу склали 16% від загальних втрат", — додав чиновник.
За словами Мілованова, якщо б курс гривні був 27 грн/дол, як це закладено в державному бюджеті на 2019 р., то це не змінило б негативної тенденції. Так, за 11 місяців минулого року Україна експортувала продукції металургії на 8 млрд дол. При цьому середній обмінний курс гривні становив 26 грн/дол. І курсова різниця дорівнює приблизно 8 млрд грн прибутку (близько 300 млн дол), що суттєво менше суми збитків.
Крім того, українська металургія використовує для виробництва продукції як вітчизняні, так і імпортні складові, зазначає міністр. А питома вага імпортних складових у продукції вітчизняної металургії зараз становить 45%.
"А це означає, що завдяки ревальвації гривні виникає суттєва економія на імпортних складових. І цей ефект теж потрібно враховувати при чесному розрахунку балансу доходів та втрат промисловців від зміни обмінного курсу. За розрахунками НБУ, за січень-листопад така економія лише на експортованих чорних металах становила близько ₴3,6 млрд", — пояснив чиновник.
Таким чином, за словами Мілованова, чисті втрати металургів від ревальвації гривні скорочуються з урахуванням економії на витратах до 4,4 млрд грн, що в 5 разів менше, ніж ефект від зниження світових цін.
Як повідомляв сайт "Коментарі", експерти назвали причини спаду виробництва в українській промисловості.
Новини партнерів
Новини