Глава МВФ попередила світ про можливу Велику депресію

Керівник МВФ звернула увагу на зростання нерівності у доходах і зміцнення популізму

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва не виключила, що світова економіка може повернутися у Велику депресію, яка трапилася в першій половині ХХ століття. Про це вона заявила під час виступу в Інституті міжнародної економіки Петерсона у Вашингтоні, передає видання The Guardian.

Георгієва нагадала, що Велика депресія була спричинена нерівністю між різними групами населення і нестабільністю фінансового сектору. За її словами, за останні 20 років різниця в доходах між країнами скоротилася, однак нерівність всередині країн тільки збільшилася. Наприклад, у Великобританії 10% найбагатших людей володіють таким сукупним доходом, як і 50% найменш заможних британців. Тенденція до зростання нерівності доходів може призвести до політичних потрясінь і посилення позицій популістів.

За її словами, у найближчі 10 років посилення торгового протекціонізму і зміна клімату можуть призвести до соціальної та фінансової нестабільності у світі.

Як повідомляв сайт "Коментарі", темпи зростання світової економіки в 2019 році знизилися до показників часу глобальної фінансової кризи 2008 року.