Coinspot 24.02.2020

BTC/USD

9 795,04

ETH/USD

249,41

LTC/USD

70,61

НБУ 24.02.2020

USD/UAH

24,47

EUR/UAH

26,52

RUB/UAH

0,39

Рубрики

МЕНЮ

Головна Новини Бізнес економіка «Торговий конфлікт» через пташиний грип: експерти оцінили рішення ЄС про заборону ввезення м'яса птиці з України
НОВИНИ Всі новини

«Торговий конфлікт» через пташиний грип: експерти оцінили рішення ЄС про заборону ввезення м'яса птиці з України

Експерти відзначають, що рішення ЄС призупинити імпорт пташиного м'яса вдарить по українських виробниках

24 січня 2020, 12:18 978
Автор:

• Таисия Ерохина

«Торговий конфлікт» через пташиний грип: експерти оцінили рішення ЄС про заборону ввезення м'яса птиці з України

Рішення Євросоюзу щодо обмеження ввезення м'яса птиці з України через локальний випадок пташиного грипу (у Вінницькій області) значно суворіше, ніж повинно бути, вважають в українському уряді. Експерти висловили виданню "Коментарі" свої думки щодо цієї ситуації, яку деякі охрестили "торговим конфліктом між Україною і ЄС".

"На внутрішній ринок хлине багато курятини, тому ці товарні позиції подешевшають"

Політолог, керівник Центру аналізу і стратегій (ЦАіС) Ігор Чаленко не підтримує оцінку української влади щодо останньої заборони на ввезення м'яса птиці.

"Нічого "приголомшливо несподіваного" в конкретному рішенні Європейської Комісії немає, а лише є адекватною реакцією на виявлення вогнища грипу, - говорить експерт. - Хочу нагадати, що наприкінці 2016 року і на початку 2017-го ЄС, а також ряд партнерів на Близькому Сході й у країнах Азії, вводили заборону на ввезення нашої курки через аналогічні причини. Тоді буквально через два місяці заборона в цілому була знята, як тільки були отримані документальні підтвердження відсутності нових фактів захворювання. Прогнозовано, що аналогічне рішення згодом буде прийнято і в нинішній ситуації".

Звичайно, час простою зриває заплановані поставки як мінімум у першому кварталі цього року, зазначає Чаленко.

"Тиск української курятини на ринок Європейського союзу досить сильний, оскільки ми експортуємо набагато більше обсягів, ніж прописано в Угоді про асоціацію, - продовжує керівник ЦАіС. - Так, у минулому році квота на безмитне ввезення лише за перше півріччя була виконана на 75%. Тому тема з пташиним грипом дійсно зручна Єврокомісії для такого непрямого регулювання ринку".

Малоймовірно, що українські виробники знайдуть оперативно інших іноземних партнерів на вивільнені обсяги. А це значить, зазначає Чаленко, що дуже скоро на внутрішній ринок хлине багато курятини, тому ці товарні позиції подешевшають.

"Зворотна сторона медалі – ми втрачаємо валютну виручку, а це фактор тиску на курс гривні, - підкреслює експерт. - Зараз Україні нічого не залишається, як проводити додаткові консультації й домагатися скасування ембарго. Але я б радив як профільним органам, так і окремим посадовим особам утриматися від публічних оціночних суджень. Адже подібні кроки лише віддаляють вирішення питання".

"Ця заборона вдарить по українських виробниках курятини"

Цю подію необхідно розглядати в контексті торговельних відносин між Україною та ЄС, а також в контексті конкуренції за європейський ринок м'яса птиці, вважає експерт Українського інституту політики (УІП) Єва Антоненко.

"Не так давно з'явилася інформація про те, що Україна увійшла в топ-3 експортерів аграрної продукції в ЄС. Крім того, за умовами підписаної Угоди про асоціацію з ЄС, в України є певні безмитні квоти, які наприкінці минулого року були підвищені Європарламентом, - нагадує експерт УІП. - Тобто, ми бачимо декларування співробітництва та ринкових відносин згідно з договорами. Українська курятина дешевше і не поступається в якості. І з цієї причини вона є конкурентом для внутрішніх виробників Європи. що вкрай невигідно в першу чергу для внутрішніх європейських виробників".

Така заборона вдарить по українських виробника курятини і прибутковій частині українського бюджету, впевнена Єва Антоненко.

"Фактично Європа лише шукала легальний привід для введення обмежень українського експорту в цій галузі. І як тільки він з'явився – скористалася ним повною мірою, - підкреслює експерт. - Тобто, юридично виходить, що Угода про асоціацію начебто і не порушена: для заборони була причина – пташиний грип. Але саме в силу жорсткості заборони стає ясно, що він був політичним - і спрямований в першу чергу на захист європейських виробників курятини".

Раніше "Коментарі" повідомляли, що ЄС призупинив імпорт м'яса з України через пташиного грипу.


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua

Новини партнерів

Новини

????????...