Coinspot 05.04.2020

BTC/USD

6784.56

ETH/USD

143.85

LTC/USD

40.70

НБУ 05.04.2020

USD/UAH

27.65

EUR/UAH

29.86

RUB/UAH

0.36

Рубрики

МЕНЮ

Головна Новини Бізнес економіка Заспокійливе від Нацбанку: експерти рекомендують готуватися до труднощів
НОВИНИ Всі новини

Заспокійливе від Нацбанку: експерти рекомендують готуватися до труднощів

Експерти відзначають негативні для України тенденції на світовому ринку

26 лютого 2020, 12:08 1819
Автор:

• Мария Чиренко

Заспокійливе від Нацбанку: експерти рекомендують готуватися до труднощів

Національний банк України заявив, що на даний момент економіка країни знаходиться в набагато кращому стані, ніж п'ять, десять чи п'ятнадцять років тому, а погані показники промисловості у минулому році, зокрема, не є ознакою наступаючого кризи.

Експерти на прохання порталу "Коментарі" оцінили ці твердження.

Україну чекає складний період

Керівник відділу аналітики компанії Forex Club Андрій Шевчишин згоден з тим, що економіка України дійсно виглядає більш стійкою, ніж п'ять років тому. Однак не монолітно у всіх секторах.

"Банківський сектор в більшості готовий до серйозних викликів, а НБУ контролює ситуацію і може купірувати наступають проблеми в банківському секторі, – пояснює аналітик. – Тому, принаймні, банки щодо безпеки. Чого не можна сказати про промисловий сектор та експортерів, які страждають від міцної гривні і несприятливих цінових тенденцій на світових ринках. Криза може пройтися по цих компаніях катком".

Зараз, зазначає Шевчишин, розгортається негативний сценарій на світових ринках. А значить – інвестори будуть забирати свої інвестиції.

"Для України, яка побудувала частину зростання на інвестиційній активності та споживчому секторі в 2019 році – настане складний період, – вважає експерт. – Адже інструментарію для стимулювання і достатнього рівня запасу міцності для повністю безболісного проходження періоду глобальної волатильності наша країна не накопичила".

Угода з МВФ стане ключовою

Економічний експерт, президент інвестиційної групи "Універ" Тарас Козак згоден з тезами НБУ.

"Промисловість займає приблизно 20% частку економіки. Тому невелике падіння виробництва в промисловому секторі, викликане в основному сезонними і погодними факторами, не буде наслідком кризи в економіці, – пояснює експерт. – При цьому ми маємо очищену і надійну банківську систему, а також твердий фундамент макроекономічної стабільності для подальшого зростання економіки".

Ключовою подією Тарас Козак вважає нову угоду з МВФ, яка буде підписана у разі прийняття Верховною Радою земельної реформи та законопроекту про захист держави від збитків при банкрутстві банків.

М'яка рецесія не за горами

Викладач макроекономіки "Бізнес-школи МІМ-Київ" Михайло Кухар нагадує, що Україна більше 55% ВВП заробляє за рахунок продажу своїх товарів на зовнішніх ринках. Наш ВВП залежить від цін на продукцію нашого експорту на 94%. Можна згадати і те, що в січні держбюджет недоотримав понад 50% податкових надходжень.

"І якщо у такої країни на 7,7% падає промислове виробництво за квартал, підприємства судорожно шукають збут. А не знаходячи його – судорожно скидають відпускні ціни до від'ємних значень (про що свідчить дефляція в секторі цін виробників за підсумками року), – пояснює експерт. – І як можна прокоментувати слова тих шановних колег, які кажуть що такий системний спад у промисловості не є проблемою"? Боюся, їм такі коментарі залишилося роздавати від сили півтора місяця, тому що в середині квітня ми побачимо аналогічний (якщо не більший) спад за підсумками першого кварталу 2020 року. І тоді правда про те, що ми скочуємося в м'яку рецесію, стане вже очевидна всім".

Як повідомляв сайт "Коментарі", раніше міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов назвав причини спаду промислового виробництва.


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини партнерів

Новини

????????...