Coinspot 04.04.2020

BTC/USD

6785.34

ETH/USD

142.74

LTC/USD

40.62

НБУ 04.04.2020

USD/UAH

27.65

EUR/UAH

29.86

RUB/UAH

0.36

Рубрики

МЕНЮ

Головна Новини Бізнес економіка Відключення газу в 8 областях: у ДТЕК розповіли, чому українці можуть залишитися без світла і тепла
НОВИНИ Всі новини

Відключення газу в 8 областях: у ДТЕК розповіли, чому українці можуть залишитися без світла і тепла

У ДТЕК пояснили, з чим пов'язана заборгованість за газ

27 лютого 2020, 18:36 3110
Автор:

• Татьяна Веремеева

Відключення газу в 8 областях: у ДТЕК розповіли, чому українці можуть залишитися без світла і тепла

Сьогодні у НАК "Нафтогаз України" повідомили, що в березні 2019 року 8 областей можуть залишитися без газу через борги компаній, які надають послуги з теплопостачання. У списку боржників опинилося ТОВ "ДТЕК Східенерго", яке забезпечує теплом жителів міста Щастя Луганської області.

У компанії ДТЕК порталу "Коментарі" заявили, що з липня 2019 року Луганська ТЕС була змушена перейти на газ від АТ НАК "Нафтогаз України" в умовах критичного дефіциту вугілля, який пов'язують з інфраструктурними та політичними проблемами в регіоні. Станція може отримувати вугілля залізницею лише з території РФ, так як залізничних під'їздів до Луганської ТЕС з контрольованої українськими властями території немає. З червня минулого року, Російська залізниця не підтверджує відвантаження вугілля на адресу Луганської ТЕС за невидачі квот на постачання вугілля.

Крім того, в компанії відзначають, що собівартість виробництва електроенергії на газу, навіть з урахуванням ціни на газ за ПСО, не покривається максимальними цінами на електроенергію на новому ринку. Ситуація ускладнюється також іншими факторами: незатребуваність вітчизняною генерації з-за імпортною електроенергії та заборгованість ДП "Енергоринок" перед "ДТЕК Східенерго" за відпущену електроенергію. Ці обставини призвели до дефіциту обігових коштів у компанії, відзначають на підприємстві.

"Відключення поставок газу для Луганської ТЕС неминуче призведе до аварійного відключення електростанції через відсутність палива. Як наслідок, близько 1 млн жителів області можуть залишитися без електрики, будуть знеструмлені дитячі садки, школи, лікарні, об'єкти критичної інфраструктури регіону. Також буде порушено енергопостачання підрозділів Збройних сил України, які розташовуються поблизу станції", – відзначають в прес-службі компанії.

Раніше "Коментарі" писали, що з 19 лютого 36 52 підприємств-боржників здійснили необхідні мінімальні платежі, що забезпечить користувачам своєчасне подання газопостачання. Але ще 16 виробників тепла так і виконали жодного з умов розрахунків з "Нафтогазом".


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua

Новини партнерів

Новини

????????...