Ціни на нафту повернулися до зростання після історичної угоди ОПЕК+

На тлі зростання цін на нафту світові індекси знижуються в понеділок через паніку, викликану пандемією коронавірусу

Глобальні акції ослабли в понеділок, оскільки інвестори готуються до економічного збитку від пандемії коронавірусу, в той час як ціни на нафту виросли в нестійку торгівлю після знакової угоди ОПЕК та її союзників по скороченню виробництва. Про це пише Reutes.

Такі тенденції на ринках встановилися після того, як група нафтовидобувних країн, відома як ОПЕК+, до якої входить і Росія, погодилася скоротити видобуток на 9,7 млн барелів на добу в травні-червні, після чотирьох днів марафонських переговорів.

Ф'ючерси на американську нафту марки WTI зросли на 3,9% – до 23,6 дол. за барель, впавши більш ніж на 3% – до 22,03 дол. за барель – раніше того ж дня.

Міжнародний бенчмарк Brent виріс на 2,7% до 32,65 дол. за барель, але торгувався нижче денних максимумів.

Ціни на нафту впали більш ніж на 50% у порівнянні з січневим піком, оскільки нова пандемія коронавірусу привела до застою світову економіку і вдарила по попиту на паливо.

Найширший індекс Азіатсько-Тихоокеанських акцій MSCI за межами Японії втратив 0,3%. У той же час Nikkei подешевшав на 1,9%.

Американські міні-ф'ючерси S&P 500 впав на 1,4%, тим самим звели прибуток до місячного максимуму раніше в ході азіатської сесії. Фінансові ринки Австралії, Нової Зеландії та Гонконгу були закриті для державних свят в понеділок, як і європейські ринки, такі як Великобританія, Німеччина і Франція.

Основні азіатські акції Японії зросли на 18% з чотирирічного мінімуму, досягнутого приблизно в середині березня після безпрецедентного глобального стимулювання. Але цього року індекс знизився приблизно на 18%, оскільки інвестори не впевнені, що найгірше для ринків вже позаду.

Раніше "Коментарі" писали, що після тижневого марафону двосторонніх переговорів і чотириденних відеоконференцій з міністрами економіки зі всього світу, включаючи альянс ОПЕК+ і Велика двадцятка, нарешті вдалося досягти угоди про подолання наслідків глобальної пандемії для попиту на нафту.