Рубрики
МЕНЮ
Татьяна Веремеева
Після кількох днів обговорень ОПЕК та інші країни на чолі з Росією напрацювали угоду про скорочення видобутку на 9,7 млн барелів на добу в травні і червні, що становить майже 10% світових поставок. Про це пише Reuters.
Інші великі виробники, такі як США і Канада, також взяли на себе непрямі зобов'язання по скороченню виробництва, розігруючи прогнози різкого зниження виробництва в найближчі місяці через вільне падіння цін.
Однак нафтовий ринок ледь знизав плечима: нафта марки Brent в понеділок подорожчала на 1,5%, у той час як американська нафта WTI завершила день зниженням. Цей крок підкреслює те, що вже розуміють як інвестори, так і виробники, – що монументальна угода щодо скорочення пропозиції на ринку нафти могла бути досягнута тільки на перших етапах переговорів.
Міністр енергетики Саудівської Аравії применшив рух цін на нафту в понеділок, заявивши, що очікування скорочення видобутку стало причиною ралі цін на нафту перед зустріччю. З моменту падіння нижче 22 дол. за барель два тижні тому, Brent відскочила приблизно на 48%.
Міністр додав в понеділок, що ефективне глобальне скорочення поставок нафти складе близько 19,5 млн барелів на день, беручи до уваги угоду про скорочення, узгоджене ОПЕК+, зобов'язання інших країн G20 і закупівлі нафти в резерви. Він сказав, що країни G20 зобов'язалися скоротити близько 3,7 млн барелів на добу і що закупівлі стратегічних запасів досягнуть приблизно 200 млн барелів в найближчі пару місяців,
Як Brent, так і WTI втратили більше половини своєї вартості в цьому році.
Скорочення ОПЕК може бути більш ніж в чотири рази глибше, ніж попередній рекорд, встановлений в 2008 році, і загальна пропозиція нафти може знизитися вдвічі порівняно з іншими заходами. Тим не менш, скорочення залишається незначним через падіння попиту, який, за прогнозами деяких експертів, складе до 30 мільйонів барелів на добу в квітні.
Великі виробники нафти, такі як Канада, Норвегія і США, поки ще не взяли на себе публічних зобов'язань за фіксованими квотами. Тим не менш, видобуток сланцевого газу в США, що становить близько 75% від загального видобутку сирої нафти в США, як очікується, впаде майже на 400 тис. барелів на добу до травня, повідомило Міністерство енергетики США в понеділок.
Раніше "Коментарі" писали, що після тижневого марафону двосторонніх переговорів і чотириденних відеоконференцій з міністрами економіки зі всього світу, включаючи альянс ОПЕК і Велику двадцятку, нарешті вдалося досягти угоди про подолання наслідків глобальної пандемії для попиту на нафту.
Новини партнерів
Новини