Головна Новини Бізнес економіка Ймовірність ліквідації української філії Сбербанку: що міг задумати НБУ
commentss НОВИНИ Всі новини

Ймовірність ліквідації української філії Сбербанку: що міг задумати НБУ

Експерти прокоментували інформацію зі ЗМІ про можливу ліквідацію української філії російського Сбербанку через зміну акціонерів

28 квітня 2020, 16:28 comments3465
Поділіться публікацією:
Ймовірність ліквідації української філії Сбербанку: що міг задумати НБУ

Експерти проаналізували для видання "Коментарі" інформацію, яка з'явилася у низці ЗМІ, про те, що Національний банк України (НБУ) готовий відправити українську філію російського Сбербанку в Фонд гарантування вкладів фізичних осіб на примусову ліквідацію – через зміну акціонерів.

"Інтереси і втрати вкладників НБУ навряд чи цікавлять"

Експерт з питань політики і економіки Всеволод Степанюк зазначає, що намір НБУ ліквідувати Сбербанк базується на твердженні, ніби зміна акціонера (нібито Банк Росії продав свою частку в українському філіалі Сбербанку уряду РФ без попередження НБУ) не була зареєстрована в установленому порядку. А це є порушенням ліцензії на банківську діяльність.

"Інтереси і втрати вкладників НБУ навряд чи цікавлять, – вважає Всеволод Степанюк. – Як і те, що ліквідація Сбербанку призведе до ускладнення переказів для наших заробітчан – з Росії в Україну".

"Ліквідація української філії Сбербанку зараз з цієї причини є малоймовірною"

"При всій повазі до джерел, які повідомляють цю новину, потрібно уточнити, що власником 100% акцій українського АТ "СБЕРБАНК" досі є російське ВАТ "Сбербанк". І саме в ній, а не в її дочірній компанії, відбулася зміна акціонерів, де Банк Росії передав 52,3% акцій Уряду Росії, – зазначає економічний експерт Олександр Гаврутенко. – Це був закономірний, виключно організаційний крок, щоб формально розділити регуляторні функції центрального банку Росії від управління комерційним банком"

У практичній стороні питання це рівно ніяк і ні на що не впливає, упевнений експерт. Крім як – дає Національному Банку України знайти досить сумнівний і слабкий в юридичному плані привід відкликати ліцензію у дочірнього банку, під приводом невиконання статті 34 Закону України "Про банки і банківську діяльність", в якій вказано дослівно, що "юридична особа, яка має істотну участь у банку, зобов'язана повідомляти Національний банк України у встановленому ним порядку про всі зміни структури її власності".

"Причому мова йде про всі зміни в структурі власності компанії, у якій майже 50% акцій торгуються на біржі й такі зміни відбуваються щодня сотні і тисячі разів. Тому це вимога ніколи раніше не виконувалася, – підкреслює Олександр Гаврутенко. – Виходячи з цих міркувань, ліквідація української філії Сбербанку зараз з цієї причини є малоймовірною, крім як, якщо це не стало компромісом між українською та російською владою про безболісний і довгоочікуваний спосіб виведення з українського ринку проблемного для його власників і безперспективного в комерційному плані активу".

Раніше "Коментарі" написали про плюси і мінуси рішення Нацбанку про зниження облікової ставки до 8%.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua
comments

Новини партнерів


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!